Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor fogják már egyszer és...

Mikor fogják már egyszer és mindenkorra bebizonyítani az evolúciós elmélet helyességét?

Figyelt kérdés
Annyira unalmas már, hogy egyre több ember hiszi el, hogy a világot 6 nap alatt teremtette isten és a Föld 6000 éves. Tévesen azt hiszik, hogy az evolúció azt állítja, hogy a majmokból lett az ember és ilyen baromságok. Szóval arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek mikor fogják végre igazolni végérvényesen, hogy az evolúció igaz? Tudom, hogy több millió éves folyamatokat nem lehet empirikusan megvizsgálni, de arra gondoltam, hogy génmódosítással valami felgyorsított életciklusú élőlénnyel talán be lehetne bizonyítani. Vagy élettelen anyagból élőt létrehozni. Ti mit gondoltok?
2012. jan. 6. 23:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/176 Tom Benko ***** válasza:
90%
Azért neked is sikerült hülyeséget beírni: Az evolúció nem foglalkozik az élet keletkezésével. Élettelen rendszerekben is zajlik ugyanis evolúció. Pont így, evolúciós algoritmusokkal bizonyítják, valamint az előrejelzései ellenőrzésével. Jelenleg csak bizonyítékok, valamint néhány nyitott kérdés van, cáfolat nincs.
2012. jan. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/176 anonim ***** válasza:
81%

Már megtörtént. Egy kreacionistának az sem volna elég, ha az istene szállna alá az égből és jelentené ki, hogy van evolúció és nem szól bele.

Ezt el kell fogadni. Nekik sosem lesz semmilyen bizonyíték elég, nem törődik vele, hogy ellentmondásba kerül önmagával.

Ha a tudósok nem tudnak életet csinálni, kijelentik, hogy azért, mert csak az istenük tud. Ha tudnak, kijelentik, hogy ez csak azt bizonyítja, hogy értelmes tervező tud életet teremteni. Jelenleg az első álláspontján állnak, de már most is számtalanszor ellentmondásba kerülnek önmagukkal.


Egyszerűen hit szintjén egy olyan dolog, ami nem kényszeríti rá magát az emberre (tudomány) nem versenyezhet olyasmivel, ami tekintélyelvű kinyilatkoztatásokat és megkérdőjelezhetetlen dogmákat használ nézetei terjesztésére, és bizonyítékok felmutatása helyett az emberek tudósokba és tudományokba vetett bizalmát próbálja megingatni, hogy a helyébe lépjen.


A tudomány racionális döntéseket követel meg, amihez utánajárás és széleskörű ismeretek szükségesek, míg a vallás emocionális döntéseket követel meg, amihez csak hitre van szükség.


Ezért aztán vallásossal nem is érdemes vitába szállni, mert érvek híján, pusztán érzelemből és indulatból beszél, és bizonyítékok híján a dogmáit hangoztatja.


És az evolúciónak semmi köze az élet kialakulásához.

2012. jan. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/176 A kérdező kommentje:

ma 23:36


Köszönöm, hogy kijavítottál. Általában utánanézek, hogy mit írok, de én is csak egy laikus vagyok.

2012. jan. 6. 23:55
 4/176 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező és akkor miért jártatod a szádat olyan témában amihez nem értesz?
2012. jan. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/176 anonim ***** válasza:
69%

"Vagy élettelen anyagból élőt létrehozni"

Ez egy álprobléma!Minden ugyanabból az atomokból van!A szerveződés és az összetettség dönti el, hogy mi lesz.Nincs élettelen anyag és élő!

2012. jan. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/176 anonim ***** válasza:
77%

"Az evolúció nem foglalkozik az élet keletkezésével. Élettelen rendszerekben is zajlik ugyanis evolúció."


Egy kis magyarázatot kérek szépen, mert ez így ellentmondásnak tűnik nekem. Szerintem éppen ezért magyarázhatja meg (majd egyszer) az élet keletkezését is az alapelmélet.


Amúgy, ahogy előttem is írták, egy hívőt nem lehet tudományos érvekkel meggyőzni, mert magát a tudományos érvelést, a metódust is támadja. Az érv neki egyszerűen nem érv, csak magyarázkodás. Szóval kár belemenni ilyen vitákba, rájuk kell hagyni.

2012. jan. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/176 dellfil ***** válasza:
88%

Ki és kinek? Először is "hiszed", vagy tudod hogy mi az az evolúció. Én például - mivel nem vagyok szakember a témában - csak a felszínét, egy-két általam lényegesnek érzett összefüggését ismerem. Persze ezek simán összeférnek a realitás érzékemmel, beintegrálódott gond nélkül a "világképembe".

De most gondolj bele, azoknak - akiknek "sérti a fülét" már maga a szó is - hogyan bizonyítaná be bárki is, az igaz mivoltát. Mert az evolúció létezése tény. De mindig lesznek akik nem fogadják el a tényeket. És passz. Ez van.

Ja, persze mivel nem is nagyon ismeri többségük miről is

szól, így még könnyebb a dolguk a tagadással. :D


dellfil

2012. jan. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/176 anonim ***** válasza:
26%

"Mikor fogják már egyszer és mindenkorra bebizonyítani az evolúciós elmélet helyességét?"


Attól függ, mit értesz "az evolúciós elmélet"-en.


A darwinizmus két állításon alapul:

1) Az élőlények nagyon hasonlítanak a szüleikre, de nem pontosan ugyanolyanok;

2) Az az élőlény él inkább túl, amelyik inkább hajlamos túlélni.


Ebből (2) egy olyan tautológia, mint az 1*1=1, a (1) pedig egy bizonyított tény. Tehát 100,000%-ig biztos alapokon áll a darwinizmus. A részleteken meg mindig lehet vitatkozni.


"Annyira unalmas már, hogy egyre több ember hiszi el, hogy a világot 6 nap alatt teremtette isten és a Föld 6000 éves"


Néhány neoprotestáns szekta néhány tucat tagja hiszi ezt, nem "egyre többen". Csak az USA-ban hiszik ezt nagyobb tömegek, meg néhány itteni majmolójuk.


" génmódosítással valami felgyorsított életciklusú élőlénnyel talán be lehetne bizonyítani"


Erre semmi szükség, ld. pár centivel feljebb.

2012. jan. 7. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/176 anonim ***** válasza:
77%
Az előzőhöz még azt is hozzáteszem, hogy a darwinizmus még akkor is igaz lenne, ha a Föld 6000 éves lenne, mert néhány éves távlatban is van evolúció.
2012. jan. 7. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/176 anonim ***** válasza:
63%
Az evolúció az az egyik legjobban alátámasztott elmélet. Több százezer leletet őriznek katzegorizálva a világ minden táján, amik mind külön is alátámasztják.
2012. jan. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!