Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi az átlagos reakcióidő?

Mennyi az átlagos reakcióidő?

Figyelt kérdés
Csak mert amikor kipróbáltam egy reflex tesztet átlagosan 0.14-0.15 mp alatt reagáltam, amikor egy gombot kellett megnyomnom abban a pillanatban, ahogy észrevettem, hogy világítani kezd. Sehol nem találtam olyan oldalt, ahol választ kaptam volna, hogy milyen egy átlagos illetve egy átlagon felüli reakcióidő.

2014. aug. 7. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam: [link]


Ez alapján egész jó vagy. Itt 0.19 mp-t ír, ha jól értem.

2014. aug. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt felejtsd el. Egy ember reakcióidejét nem lehet egy átlaghoz viszonyítani. Vegyük a PÁV-ot. Ha mentősnek készülsz, akkor kiemelkedően jónak kell lenni ezen a téren, de lehet neked jóval átlag felett, ha a mérés időpontjában nem éri el a szintet. Ezt szinte minden befolyásolja. Lehet, hogy a nálad mért adat nem a max. Pl egy teszten izgulsz, hogy jó legyen. De ha mondjuk az életed függ ezen, akkor el sem hinnék a reakcióidőd. Pl őrségben minden egyes órában csökken. Az első órában elvártan cselekednél, de mondjuk 8 óra után már lehet, hogy te kapnál golyót...

A reakcióidő egy dolog.

Ha van jogsid, tudod milyen fontos ez, de mégsem mérik és egy lajhár is kaphat jogsit, ha tudja a szabályokat, pedig egy baleset nem csak a vétkes sofőrön múlik...

2014. aug. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez tény. De a 0.14 nagyon jó szerintem, az tény, hogy sok minden befolyásolhatja.
2014. aug. 7. 20:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, az általad írt érték valóban jó.

Nekem még a primitívebb teszten lett hasonló eredményem.

Így nézett ki:


Egy teniszlabdát ejtettek egy, kb másfélszer akkora átmérőjű csőbe, ami össze-vissza pattogott benne, míg leért. A cső alja és az asztal között egy tenyérnyinél valamivel nagyobb hely volt és úgy kellett elütni a labdát, hogy ne érjen az asztalhoz. 10-ből 9 szer ütöttem el szabályosan, amire azt mondták, hogy nagyon jó. Értéket nem tudok mondani, azt nem mondták, csak hogy jó. Ebben viszont ne bízz, mit mondtam, ez a teszt idején elért eredmény, ennél bizonyos esetekben lehet nagyobb és jóval kisebb is. De az általad írt teszteredmény elég jó.

2014. aug. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, szituáció függő a reflex működése is. Úgy könnyebb reagálni, ha egy bizonyos dologra kell gyorsan egyetlen módon reagálni, mint amikor összetettebb reakciók lehetségesek, pl autóvezetés, vagy harc közben.
2014. aug. 8. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!