Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány átlagos hőerőművel...

Hány átlagos hőerőművel lehetne kiváltani a Paksi atomerőművet?

Figyelt kérdés
2014. jan. 26. 18:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%

Milyen az az átlagos hőerőmű? Szénerőműről, gázerőműről, vízerőműről, szélerőműről, naperőműről, geotermikus erőműről már hallottam, de átlagosról még nem :)

Kicsit konkretizáld szerintem a kérdést.

2014. jan. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
pl. gter vagy gázolaj
2014. jan. 26. 18:33
 3/22 anonim ***** válasza:
57%

A paksi erőmű négy blokkjának névleges összteljesítménye 2000 MW. Egy hazánkban átlagos teljesítményűnek mondható hőerőmű teljesítménye úgy 200-300 MW körül van. Tehát kb. úgy 8 széntüzelésű erőművünk képes annyi energiát termelni átlagban, mint az atomerőművünk.


De elég csalóka ez a számítás, mert a hőerőműveink teljesítményei között igen nagy eltérés mutatkozik, nagy a szórás. Az 1 MW-os erőműtől az 1000 MW-osig mindenféle fajta üzemel.

2014. jan. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
gázturbinásból melyik a legnagyobb magyarországon?
2014. jan. 26. 19:25
 5/22 anonim ***** válasza:
70%

[link]


(És nem magyarországon, hanem Magyarországon. :))

2014. jan. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Wadmalac ***** válasza:

A mai nagy atomerőmű-ellenes trend követői számoljanak utána, mondjuk Paksot mekkora területen elhelyezett szélerőmű-telep tudná kiváltani átlagos magyarországi széljárás esetén, hány vízerőmű kellene és mindez mekkora beruházással, mennyi idő alatt lenne kiépíthető.

Ha pedig alternatívaként még bárki említésre érdemesnek tart bármilyen fosszilis energiát használó erőművet, nézzen pár fotót egy átlagos pekingi szmogról.

Jelen helyzetben az atomerőműről el lehet mondani:

jelenleg nincs jobb hatásfokú, nincs gazdaságosabban üzemeltethető, nincs kevésbé környezet-károsító alternatíva. Legalábbis itt, most, a magyar valóságban.

Ha lenne pár millió négyzetkilométer tengerünk meg tízszer ekkora GDP-nk, akkor a szélerőműre szavaznék.

2014. jan. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
én személy szerint 6 db cgtr-rel (gáz)
2014. jan. 27. 13:31
 8/22 Wadmalac ***** válasza:

Hőerőművel kiváltani....

Éljen a globális felmelegedés.

Marha nagy parasztvakítás az áramot tiszta energiának nevezni, amíg CO2-generátor hőerőművekkel állítjuk elő.

2014. jan. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

én az atomerőmű ellenesekhez szóltam igazán, nem hozzád kedves vadmalac

amúgy már a 2000 mw-ből kiszámoltam

hogy kb 6-7 nagyobb gter-rel (gázturbinás erőmű ki lehetne váltani


az oroszok meg tudnának annyi gázt szállítani hogy fenttartsuk az erőművek folyamatos működését

ráadásul nem kell bányászni

és radiokatív hul sem keletkezik



egy atomerőmű akármilyen biztonságos is, bármikor előfordulhet meghibásodás, baleset, több okból kifolyólag

és akkor paks 30km-es körzete elszennyeződik, de lehet hogy még pécs vagy fehérvér is kap...


ezzel szemben egy gter-ben ha bekövetkezik egy baleset, maximum a blokk vagy a kémény gyullad ki vagy szakad be, rongálódik meg


ha túlzok akkor 150-160 m ig repülhetnek el a törmelékek

az atomerőmű balesete akár 50km-ig is is hatása van


egy gterben ha túlhevül valami akkor addig lehet valahogy hűteni amig ki nem érnek a tüzoltók


az atomnál pár mp az egész és vége

2014. jan. 27. 14:32
 10/22 anonim ***** válasza:
57%

"egy atomerőmű akármilyen biztonságos is, bármikor előfordulhet meghibásodás, baleset, több okból kifolyólag

és akkor paks 30km-es körzete elszennyeződik, de lehet hogy még pécs vagy fehérvér is kap... "


Na így vélekedik az, akinek halványlila fogalma sincs az atomerőművek közti különbségekről, és főként a Pakson üzemelő atomerőmű felépítéséről, működéséről.

2014. jan. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!