Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az a legkisebb dolog, amit...

Mi az a legkisebb dolog, amit szabad szemmel láthatunk még?

Figyelt kérdés

Találtam egy oldalt, ott azt írják, hogy szabad szemmel a legkisebb dolog, amit még láthatunk, az 100 mikrométeres. Vagyis a miniméter tizede.


Tehát akkor a petesejt látható szabad szemmel? Természetesen jó körülmények között. Mert a petesejt 120 mikrométeres.

A poratka pedig 300.


Kíváncsi vagyok hogy a bőrsejtet láthatnánk-e megfelelő megvilágítással stb, az 35 mikrométeres.


Egyébként itt olvastam: [link]

érdekes kis oldal, a dolgokra rákattintva elő is jönnek az információk. Görgővel tudtuk haladni a kis és nagy dolgok felé.



2014. aug. 10. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Eszerint kérdésedet magad megválaszoltad. Még annyit, hogy a láthatóság mértéke függ a megfigyelő adottságaitól (mennyire jó a szeme), a fényviszonyoktól és a megfigyelt tárgy fényvisszaverő képességeitől. Rossz körülmények között pár milliméteres (nem miniméter) tárgy se látható. Jó viszonyok esetén (sasszemű ember, jó megvilágítás, kiváló fényvisszaverés) esetén valóban láthatók tized-milliméteres tárgyak.
2014. aug. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oh és igen, tényleg megválaszoltam a kérdésemet :d csak arra gondoltam, hogy mi van, ha téves adatokat adtak meg vagy ilyesmi? De így már érthető :)
2014. aug. 10. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!