Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy szinte...

Miért van az hogy szinte minden magyar gamer anya nyelvi szinten beszél angolul?

Figyelt kérdés
Ők honnan tudnak ilyen jól? Suliban tanulták? Mert én hiába tanulom már évek óta az onnan szerzett tudásom 0. De azon kívül se sok.

2014. aug. 13. 09:13
1 2
 1/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

Mert ők általában nagyon is használják.

Példa rá egy nagy netes játék mániákus haverom, aki tökéletesen tud írásban angolul kommunikálni, de amint megszólal angolul, egy szót sem érteni, mert fogalma sincs a kiejtésről. :)

2014. aug. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
egyszerűen, onnan hogy használod. A játékok alapnyelve az angol, azzal tudsz kommunikálni a többi játékossal, azt látod, azt olvasod, az vesz körben játék közben :)
2014. aug. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
20%
Kiváncsi lennék én arra az anyanyelvi szintre. Az, hogy valaki ahelyett hogy tanulna vagy könyvet olvasna inkább az egész életét egy szgép előtt tölti haszontalansággal, nem hiszem hogy tud illetve megtanul angolul. De kb. 85 szó plussz egy két primitív mondat könnyen összejöhet.
2014. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A szükség nagy úr, és ha olyan a játék, akkor muszáj leszel valahogy kommunikálni a többiekkel.


Én is sokat fejlődtem ezek miatt, főleg abban hogy milyen gyorsan fogalmazok meg egy mondatot angolul.

2014. aug. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

én sosem "tanultam" úgymond angolul, viszont cserébe nagyon sokat WoW-oztam, és mindent megértek már, nem tudom hogy csináltam

németül viszont 12 éve tanulok és még mindig alapfok körüli a tudásom

2014. aug. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó, ez hülyeség, nekem egy volt osztálytársam és egy volt évfolyamtársam ilyenek. Mindketten folyékonyan beszélnek angolul és maguktól tanulták meg.

Nekik lett a legjobb érettségijük angolból az iskolában, az osztálytársamnak 100%-os, az évfolyamtársamnak 97%-os lett (jobbat írtak a nyelvi tagozatosoknál, ez múlt évben volt).

Viszont nem minden kocka ilyen, például itt vagyok én (világéletemben rossz voltam angolból), illetve az osztályban még 2-3 ilyen ember volt akik szintén rossz angolosok voltak.

2014. aug. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
09:55nek írtam
2014. aug. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Wadmalac ***** válasza:
100%
Én a német tudásomat kábeltévéről és tizenpár év balatoni nyári haveri beszélgetésből gyűjtöttem, ez végül elegendő lett egy középfok C nyelvvizsgához, 85%-os írásbelivel és 100%-os szóbelivel. :)
2014. aug. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én az angol kiejtést és beszédstílust az angol Cartoon Network kiváló razfilmjeivel, a szókincsemet és a nyelvtant pedig a Baldur's Gate 2 nevű kiváló játékkal alapoztam meg még kiscsikó koromban. Ragadt rám, mint a kosz :D

Tényleg csak annyi, hogy rengeteget találkoztam vele, a rajzfilmekből évekig egy szót sem értettem, az írott szövegekből pedig alig valamit, mégis rengeteget számítottak. Aztán egyre gyorsabban "összeállt" a nyelv.


A suli is számított persze, nyelvtani alapokhoz kellett, de gimi vége fele már osztályozó vizsgát tettem, mert nem volt értelme bejárni. Akkor már leginkább a játékokból tanultam.

2014. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
1998 nevezhetem magam gamernek, gyerekkorom óta apám révén kénytelen voltam szóval emiatt nem szégyenkezek.(Apám informatikus) Hát, körbevesz az angol nyelv, sokat kell használnod stb...
2014. aug. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!