Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy szinte...

Miért van az hogy szinte minden magyar gamer anya nyelvi szinten beszél angolul?

Figyelt kérdés
Ők honnan tudnak ilyen jól? Suliban tanulták? Mert én hiába tanulom már évek óta az onnan szerzett tudásom 0. De azon kívül se sok.

2014. aug. 13. 09:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Van ilyen közismertnek tűnő fogalom, hogy "gamer"? Csak még én nem hallottam?
2014. aug. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Platypus ***** válasza:
Hááát. Mind ex-gamer, azt mondom borzasztóan sokan vannak akik alig makognak angolul, de nyilván kevésbé feltűnőek, mint akik tudnak. Rengeteg játékban lehet boldogulni néhány alapmondat meg közismert rövidítés használatával. Nagyon sok játékban egyenesen hírhedtek a magyarok a borzasztó hiányos nyelvtudásról. Az mondjuk tény hogy meg lehet tanulni ha valaki tényleg akar, pláne ha beszélni is kell, nem csak írogatni hogy LFG meg WTS.
2014. aug. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
„gamer” (game, mint játék, gamer – játékos, akár virtuális, akár fizikai értelemben)
2014. aug. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
nyilván senki sem a legszebb brit választékos stílust sajátítja el videojátékokból
2014. aug. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Csomóan vannak (a gamerek), akik sokat tanulnak a számítógépes játékoktól, mert a magyar elég jelentéktelen nyelv, nem sok dolgot fordítanak magyarra. És ez nem csak játékokkal van így. Ráadásul muszáj megtanulni, mert ha azt a nyelvet megtanulod szinte bárhol tudsz kommunikálni.

Bár én igazából sokat tanultam iskolában is.

2014. aug. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Vree ***** válasza:

Nekem igazából a középfok-felsőfok között segített, hogy játszottam a Planescape: Torment nevű játékkal. Ez híres arról, hogy a remek története lényegében falnyi hosszú szövegek:

[link]


A szlengértésért szeretnék még külön köszönetet mondani a Girl Genius című kiváló képregénynek :D

Ebben vannak azok a borzalmas német akcentussal beszélő lények:

[link]


És 18-19 éves korom között rendszeres olvasója voltam egy angol fórumnak. Az sokat segített, hogy rendbehozzam a szókincsemet - ismerősök előtt égni, mert furcsán beszélsz (vagy egyáltalán nem tudsz, mert nem tudod a szavakat) remek motiváció).


Ma mér inkább az a baj hogy rombolja a nyelvhelyességemet, amikor a neten lógok >.> Néha én is úgy járok, mint ez a srác: [link]

2014. aug. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!