Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az agy honnan tudja hogy az...

Az agy honnan tudja hogy az amihez hozzá értünk mennyire forró vagy hideg?

Figyelt kérdés
Különböző impulzusokat tud kibocsátani a hő érzékeléséért felelős ideg? (nem arra vagyok kíváncsi hogy az idegek a bőrben érzékelik az adott anyag hőjét és jelet küldenek az agyba hanem hogy mi a különbség a jelek között ha pl.: a tárgy kicsit forró, vagy leégeti a bőrünk, ... ?

2014. aug. 26. 05:06
1 2
 11/11 fGhw39-84th ***** válasza:

Kis érdekesség, hogy a meleg és hideg érzékelő receptorok egyaránt ingerületbe jönnek, ha forró dolgot fogsz meg! A csodák palotájában volt egy olyan kísérlet, hogy két fém spirál volt egymásba fonva: egy hideg és egy meleg, de nem nagyon meleg. Amikor az ember megfogta ezt a cuccot, akkor ösztönösen elkapta a kezét, mert úgy érezte, hogy forró, pedig csak egyszerre ingerelte a hideg és meleg érző receptorokat.


A folyékony nitrogénes történethez: mi, srácok azon vagánykodtunk a laborban, hogy ki tudja tovább benne tartani a puszta kezét a folyékony nitrogénben. Pár másodperc nem olyan vészes. Egyszer volt mindössze problémám, akkor védőkesztyűben kerestem kriocsöveket folyékony nitrogénben, és az egyik stack-et túl gyorsan tettem vissza és olyan hevesen forrott, hogy a kicsapódó cseppek belefröcsögtek a védőkesztyűmbe. Az cicki volt... szerecsére csak kisebb égési sérülésem lett belőle.

2014. szept. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!