Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A wifi "sugárzásától" rákot...

A wifi "sugárzásától" rákot lehet kapni?

Figyelt kérdés
Van itt a szobámban egy wifis router, éjjel-nappal be van kapcsolva. Igazából félek tőle, hogy nem egészséges ez így, és arra gondoltam, hogy ezentúl csak akkor kapcsolom be, ha használom is az internetet. Vagy alaptalan a félelmem?

2014. aug. 27. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha bármilyen hivatalt megkérdeznél akkor azt válaszolnák hogy nem. Az alábbi linken azt írják hogy egy év a WIFI hotspot (mondjuk egy router) mellet annyi mikrohullámú sugárzást kapsz mintha húsz percet telefonálnál.

A sugárzási teljesítmény 32mW-500mW (500mW csúcskészülék).

Ha engem kérdeznél akkor azt mondanám hogy ha zavar a tudat akkor kapcsold le ha nem használod.

2014. aug. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A másik az, hogy rákot az ionizáló sugárzástól kapsz, a Wifi és a mobiltelefon pedig nem bocsát ki ionizáló sugárzást.
2014. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Alaptalan, de ha nem használod, húzd csak ki. Nem egy nagy összeg a megtakarítás, de ha mindenki kihúzná a nem használt routerét, országszinten azért már tetemes energiaspórolás összejönne.... (meg minek akár egy wattot is elpazarolni, ha nincs rá szükség?)


És a wifi nem úgy sugároz, mint az urán, hanem úgy, mint egy rádióadó - nem tudsz tőle rákot kapni, lévén nem rongálja a DNS-ed. Ha olyan erős lesz a jelerőssége, hogy károsodást okoz a sejtjeidben, addigra már leolvadt az egész cucc :)

2014. aug. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag bármitől rákot lehet kapni - ha túlzásba viszed. A wifis router rádióhullámmal sugároz, kis teljesítménnyel. Ettől nem leszel rákos, mert nem a solti nagyadó teljesítményéről van szó (az alatt azért ne aludj). De célszerű kikapcsolni a routert, ha nem használod: minek fogyassza az áramot?

(meg ha lusta vagy és nem állítottál be semmi védelmet, akkor a wifit lopó szomszéd nehezebben tud netezni)

2014. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kapcsold ki nyugodtan (kapcsolóval), de ne huzigáld.

Nem egészséges a törött dróttal birkózógépet játszani.

2014. aug. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. aug. 27. 17:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Én vettem egy kapcsolóórát ami lekapcsolja ha nem kell(este-mikor nincs otthon senki), bár nem a rák miatt, hanem, hogy ne fogyasszon áramot
2014. aug. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

...sajnos így az óra fogyaszt.

Számold ki, hogy jársz jobban!

2014. aug. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 P.O.C. válasza:
Wi-Fi -től egyféleképpen lehet rákot kapni. Úgy csatlakozol vele az internetre és rendelsz valamilyen finom rák ételt. :)
2014. aug. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az óra elemről megy, de egyébként minden arra van kötve(router, tv, konzol, Set-top-box), szóval nyerek vele párezer-párszáz forintot az első éveben, utána már több ezret(mert az első évbe beleszámoltam azt, hogy meg kellett venni)
2014. aug. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!