Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Bullpup vagy standard elrendez...

Bullpup vagy standard elrendezésű fegyver?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye ??

2014. szept. 3. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem a bullpup jön be, jövidebb ezért épületekben is használható, de a pontosságát nem veszti el, mivel a csőhossz maradt, szerintem univerzálisabb fegyvertípus
2014. szept. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bullpup. Rövidebb, stabilabb, egyszerűbb és menőbb.
2014. szept. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ! Idáig nekem is megvan, csak szeretném tudni mások véleményét, hogy is képzelendő el, egy ideális gépkarabély. Már ha katona kezébe lehet olyat valaha adni.
2014. szept. 5. 02:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom mindent elárul általában a fegyverek ilyen összehasonlításakor az, hogy mi a helyzet a való világban.


Sokkal több a standard elrendezésű fegyver számban is és rendszeresítések száma szerint is a világban, mint bullpup típusú fegyver.


Ha a bullpup haszontalan lenne, persze nem is lenne a francia vagy az angol hadseregben például, de a kettő típus közül a legtöbb ország mégis a hagyományos elrendezésűt preferálja.

2014. szept. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Azt a pár sort érdemes elolvasni szerintem.


"a kettő típus közül a legtöbb ország mégis a hagyományos elrendezésűt preferálja."

Gondolom, az is közrejátszik ebben, hogy pl. egy AK olcsóbb, mint egy amerikai fegyver mondjuk. De csak találgatok.

2014. szept. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen amerikai fegyver? Pont amit te is linkeltél ott sincs amerikai bullpup. Az USA is pont M4-est használ, ami hagyományos elrendezésű.

A nagyobb hadseregek közül én a franciákra és az angolokra gondoltam akik használnak, de amit küldtél, azok között Kína is szerepel.


És igen, az ár is egy fontos tényező. Miért ne lenne? Ha egy bullpup 100 dolcsival drágább, mint a hagyományos, miközben nem tud többet, akkor a hagyományost fogják rendszeresíteni.

2014. szept. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy van ott amerikai bullpup?

Ennyi erővel azt is mondhattad volna, hogy az AK sem bullpup. Ugyanannyi értelme lett volna abba belekötni, mint abba, amibe belekötöttél.


De azon gondolkozz már el, hogy hány országban használnak AK-t, és hányban valamilyen amerikait (AR-15 pl.) vagy európait (francia vagy osztrák bullpupra gondolok pl.). Ez a része a "bullpup vs standard" témától független.

2014. szept. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!