Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Átlagosan mekkora élhosszúságú...

Átlagosan mekkora élhosszúságú kockába csomagolható el egyetlen etil alkohol molekula?

Figyelt kérdés
A kémiatanár első héten az iskolában ezt adta fel házinak majd még egy 1-t is beírt valakinek, tudjátok csak, hogy jól érezzük magunkat. Ebből kiindulva kezdett érdekelni igazán ez a dolog, és biztos vagyok benne, hogy én nem tudom kiszámolni :D Előre is köszi a választ.

2014. szept. 6. 11:14
 1/3 sadam87 ***** válasza:

Nem írok pontost választ, mert a feladatnak az volna a lényege, hogy magatoktól próbáljatok rájönni arra, hogy lehet ezt kiszámolni. De azért egy kis segítséget próbálok nyújtani.

Lényegében azt kéne itt kiszámolni, mekkora egyetlen etanol molekulának a mérete térfogata. Amennyiben adott számú molekula esetében a térfogatot ismerjük, meg tudjuk becsülni egyetlen molekula térfogatát.

2014. szept. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megkeresed vagy kiszámolod a móltömeget -> x gramm

Megkeresed az etil alkohol sűrűségét -> y gramm/cm^3

[link]

Kiszámolod 1 mol térfogatát, 1 molekula térfogatát /Avogadro

kocka élhossz: köbgyök-vonás

2014. szept. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokat segítettél. ;D
2014. szept. 7. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!