Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Matek bizonyítások rosszul...

Matek bizonyítások rosszul mennek, hogyan javítsak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok rossz matekból, sőt... viszont a bizonyítások a gyengéim és ugye ez az érettségi nagy részét kiteszi, hogyan gyakoroljak, vagy fejlődjek ezen a téren?
2014. okt. 2. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyakorláshoz itt találsz feladatokat: [link]


Amúgy meg amennyire én emlékszem, a bizonyítások elég kis részét teszik ki érettségi anyagnak. Lényegében csak az emelt szóbelire kell érettségi tételenként 1-1 tétel bizonyítása. (Van olyan tétel, amit több érettségi tételhez is használhatsz, szóval ha 10-15 bizonyítást tudsz, akkor az elég az érettségire.) Viszont ha matekkal akarsz tovább foglalkozni, akkor oda tényleg a bizonyítások kellenek…

2014. okt. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyakorolni-gyakorolni-gyakorolni! :D Pl a régebbi érettségihez tartozó tételek bizonyításokkal. Kóstolgasd, ízlelgesd.

Igazán az "ízére" egyetemen, matek szakon lehet ráérezni, de ott elég hamar... :)

2014. okt. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is gyakorolj. Ha jól rémlik, vannak általános bizonyítási módszerek, pl. a teljes indukció. Arra mi viszonylag sok példát megcsináltunk, aztán egytemen is előjött egy picit másképp (pontosabban definiálva, vagy hogy is mondjam)...


De le is írhatod, hogy melyik fajta nem megy, hátha tud valaki segíteni, hogyan tanulhatnád meg.


Szerintem a legfontosabb, hogy módszereket tanulj meg, illetve esetleg azt, hogy az adott tételt melyikkel lehet vagy melyikel a legkönnyebb bizonyítani. Esetleg az apró átalakítási trükköket, ha vannak.


Illetve nagyon sokszor másik tétellel lehet bebizonyítani egy adott tételt. Itt pedig azt kell észrevenni, hogy melyikre hasonlít nagyon. Ilyenkor általában 1-2 feltételt kell belátni (bizonyítani), aztán a másik tételből következik az adott...


Emelt érettségin szerintem is csak szóbelin voltak bizonyítások, de már "rég" volt (5,5 éve).

2014. okt. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Legfőkébb a geometriai bizonyításokkal vannak gondjaim

2014. okt. 3. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!