Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mozgással kapcsolatos otthonil...

Mozgással kapcsolatos otthonilag elvégezhető kísérletet tippeket keresek!?

Figyelt kérdés
fizikára kéne csinálnom egy videót,amin szemléltetek egy mozgást... lehet az változó,vagy egyenletes mozgás,a lényeg hogy érdekes legyen és mozgással kapcsolatos... valakinek esetleg van ötlete?
2014. okt. 19. 19:04
 1/6 A kérdező kommentje:
* kísérlet tippeket
2014. okt. 19. 19:04
 2/6 anonim válasza:
Nem tom mikorra kell de ha vasport be tudsz szerezni akk azzal meg egy mágnessellehet mozgatni jól néz ki
2014. okt. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Monnyuk ha a lábadra ejtesz egy féltéglát, azt elég viccesen meg tudod csinálni, és jól demonstrálja a szabadesést. Pláne, ha begipszelt lábbal mégy az órára!
2014. okt. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kis szögekre egy inga lengésideje nem függ a kitérítés szögétől. Tehát kitéríted 2 fokra meg 5 fokra, és ugyanannyi idő alatt tér vissza az eredeti pozíciójába. Ez pl szerintem érdekes. Csak ne térítsd ki nagyon, mert akkor már szögfüggő. Kúpingánál meg minél nagyobb körön pörgeted, annál kisebb lesz a periódusideje. Ez is elég érdekes. És csak egy stopper kell, egy fonal és egy kis súly. Ha ingát mérsz, mindig mondjuk 5-10 periódusidőt mérj, ne egyet.

Szerintem ezek tök érdekesek:) Persze egyes emberek szerint meg nem...

2014. okt. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Keresel kocsit és megvizsgálod a padlógáz és a gyorsuló mozgás kapcsolatát.

G.

2014. okt. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, kihagytam a lényeget: A telefonokban tök jó gyorsulásmérők vannak, érdekes adatokat lehet produkálni.

G.

2014. okt. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!