Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A meleg víz valóban 'kiveszi'...

A meleg víz valóban 'kiveszi' a borotva élét? Miért?

Figyelt kérdés
2010. jan. 25. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Miért venné ki? Nem!
2010. jan. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De kiveszi. Kipróbáltam. De hogy miért, azt nem tudom... :-(
2010. jan. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kiveszi, én mindig így járok.

Azt nem tudom hogy miért, de nem jó ez így, mert hideg vízbe mártott borotvával meg annyira sz*r borotválkozni hogy hihetetlen. Tép.

2010. jan. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor ezért megy tönkre nekem olyan gyorsan??!! aahh...
2010. jan. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem veszi ki, hol hallottad ezt? A víz max 100 fokos a csapban, az meg nem hatja meg a jóféle acélt...
2010. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dellfil ***** válasza:
59%

Hasonló kérdés már volt, forró víz kicsorbítja-e...

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..

Szerintem a hőtágulással járó anyagszerkezeti átrendeződés lehet a jelenségért felelős. Egy borotva éle ("vastagsága") a nanométeres tartományba esik. Bármilyen anyagból is készüljön, a melegvízbe mártáskor lényegesen gyorsabban forrósodik fel a mikroszkópikus vastagságú él, mint a penge többi része. Ez komoly mechanikai feszültséghez vezet, és szerintem magyarázata lehet a jelenségnek.

2010. jan. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem az hogy kicsorbítja, hanem elveszíti az élet. Legalábbis gyorsabban, mint hideg vízben.

Aki ezt nem vágja az próbálja ki.

2010. jan. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Dilatáció. Hőtágulás. Melegítéskor az anyagok tágulnak, ezáltal a tágulás következtében a penge valamelyest veszít az éléből.
2010. jan. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem a vízkő rakódik le az élre és az tompítja a pengét.A vízmelegítőn átfolyt vízben, már kicsapódnak a sók és így könnyebben felrakódik az élre. Desztillált vizet kellene használni, persze csak elméletileg.
2010. jan. 29. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Igen, veszít az éléből. De ha van ráérős időd, építs piramist, mert abban viszont visszanyeri!
2010. júl. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!