Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges félig ember-állat...

Lehetséges félig ember-állat lényeket létrehozni?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam rajta, meg úgy foglalkoztat a dolog. egyébként a Japán animékből való kemenomimire gondolok hogy kísérleteztek-e már ezzel a valóságban, és mi lehetett a végeredménye.


Igazából aszt se tudom hogy ember csak embert tud megtermékenyíteni állatott nem ?(a sperma bankos módszerre gondoltam, nem a zoofiliára bár ha már itt tartunk képes egy állat kihordani egy perverz srác gyerekét ?)


Eszembe jutott még a DNS el való szórakozás de szerintem ha csináltak is ilyet akkor ilyen torz halálra vágyó teremtmények jöhettek létre.


A fentebb említetteket én kinézném japánból,valmi elzárt részlegen.


De még a mitológiában is félig állat ember istenek voltak


Vagy csak én gondolkozok ilyeneken, csak nem valaki hátha tud valami infóval szolgálni.



2014. okt. 29. 10:03
 1/8 2xSü ***** válasza:
100%

[link]


„ A leggyakoribb értelmezés szerint élőlények olyan csoportja, melynek egyedei képesek szaporodni egymással, és termékeny utódokat létrehozni.”


Leegyszerűsítve:


Az ember egy faj, az egyedei képesek utódot létrehozni.

Az ember és bármelyik állat két külön faj, tehát nem képes közös utódot létrehozni.


„aszt” - azt


> De még a mitológiában is félig állat ember istenek voltak


Ami szimbolikusan értelmezendő. Pl. a Minótaurosz nem fizikailag félig bika, hanem jellegében, szellemében félig bika. Ezt akarja láttatni ez a fajta ábrázolás. Aki jól ismeri az állatokat, úgy élőben, valóságban, mint szimbólumként, az sok mindent kiolvashat ebből a fajta képből.

2014. okt. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem lehetségesnek lehetséges, de nem úgy, ahogy te gondolod

Azzal kísérleteznek, mint valamelyik pókemberben, hogy állati sejteket ültetnek emberbe, amitől pl. a cukorbetegség megszűnik. Ha egy gyík génjeit emberbe tudnák ültetni, akkor pl levágnak az ujjadból és visszanőne, vagy egér-ember keverék gyógyítja a rákot.

De olyan, hogy macska füleid lesznek nem lehetséges, ahhoz nagyon belekéne piszkálni a DNS-be.

2014. okt. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wadmalac ***** válasza:
100%
Az emberi DNS-sel való legózást szigorú nemzetközi törvények szabályozzák, nagyon kis területeket kivéve kifejezetten tiltják. Nagyon durva etikai kérdéseket vet fel ez a terület, amihez (még?) nem igazán tudunk hozzányúlni.
2014. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Létezik már génmanipuláció, nemrég például olyan epret fejlesztettek ki, amelynek a genetikai anyagába egy bizonyos lepényhal DNS-szakaszát is beleillesztették. Persze, attól még nem nőttek uszonyai meg kopoltyúja az epernek, de hasonló fagyálló vegyületet kezdett termelni, mint a szóban forgó hal.

Elméletileg elképzelhető különböző élőlények összerakása úgy, hogy abból életképes kiméra keletkezzen, de egyelőre még nagyon messze áll ettől a tudomány.


Természetes úton viszont nem tudnak létrejönni ilyen kimérák. Egy egyed csak a vele azonos, vagy hozzá nagyon közel álló fajhoz tartozó egyedeket tud megtermékenyíteni.


A mitológia meg kitaláció, fantáziavilág, nem kell minden mögött valós tényeket keresni.

2014. okt. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehetséges, annyira nem is kell különlegességet művelni.

Ha azt vesszük az ember DNS-e tartalmazza az elvulóciónk összes "élőlényének" elkészítéséhez szükséges DNS-t.


Azaz az ember őse pl. egy egyszerű "egér" DNS-e is benne van az emberi DNS-ben, mert egyszer régen a DNS azt készítette el, csak tovább fejlődött.


Ez legjobban az embrio fejlődésében lehet felismerni, ahol olyasmi folyamat játszódik le, mint az evolució, pl. először kétéltűhöz hasonló vese alakul ki az emberben, majd a hüllőhöz hasonló vese végül az emlősőkre jellemző utóvese.


Az ember a maga módján a többezer éves evolúció tökéletesítette, így a többi "látens" DNS-re nincs szükség, nem az készül el belőlünk, a többi info felesleges.


Ahhoz hogy féli ember- állat lány létrejöhessen elég ezen DNS expressziókat megbolygatni, nem kell semmit bejuttatni.

De persze lehetséges állati gének bejutatásával is ezt megtenni, de ez nem olyan egyszerű, mivel a HOX-gének (amik pl. végtagokat "kódolják"). Pontosan meghatározott helyeken fognak aktiválódni a szervezetben.

Annó jelenleg nincs ilyen módszer, max annyit tehetünk, hogy 1-1 enzimet kódoló gén-t juttatva be érünk el bármit.


Persze elképzelhető , hogy később képesek leszünk ilyesmit is elérni, stb... de jelenleg ilyen nem létezik.



Ember nem képes megtermékenyíteni más állatot, (bár már hallottam arról legendát, hogy egy csimpánztól született ember gyerek, de ez nagyon ritka lehet, ha lehetséges.)



A félig állat istenek valószeg a képzelet szüleményei, de könnyen lehet, hogy régi civilizációk rendelkeztek ilyen tudással. (Ugye mai ember 200 000 éves, ebből 8000 évről vannak feljegyzések, de a legősibb indiai ramajanában vannak "érdekességek" pl. leírtak egy ősi atomháborút , repülőgépek működését stb... ami elég fura mert ezek sokezer évvel ezelötti storyk. Másik, hogy találtak már sok tízezer éves vasbetont, illetve több tízezer éves valószeg atombomba okozta homokban égéseket (Afrika partjainál).

2014. okt. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
52%
ha egy emlős (pl nyúl) megtermékenyített petesejtjének a sejtmagját kiszedik és a helyére tesznek valami más állat megtermékenyített petesejtjét(pl kutya) és ezt beültetik egy kutyába akkor az egy kutya-nyúl keveréket fog megszülni
2014. nov. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért lenne keverék? A petesejt akkor már nem "petesejt" mert meg van termékenyítve, zigóta... vagyis 100% "nyúl" születik.

Kutya meg nem tud megtermékenyíteni nyúl petesejtet.


Az meg más kérdés, hogy nem fog semmi születni, fiziologiás, ill. immunológiai okok miatt is vetélés lesz a vége.

2014. nov. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Íródtak olyan mítoszok, amelyekben félig állat, félig ember lények vannak. Legismertebb a kentaur. Ezt valahonnan gondolniuk kellet az akkori embereknek, mert ilyet nem talál ki senki, hogy akkor most ilyen lényekről írunk. Szerintem, amikor még nem volt olyan fejlett az emberi populáció, lehetett. De ma már nem.
2020. dec. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!