Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tudományos szakirodalmakhoz...

A tudományos szakirodalmakhoz hol lehet hozzáférni? Kitől lehet megszerzésük érdekében információt kérni?

Figyelt kérdés
21 éves egyetemista srác vagyok, mind a szakmai területeimen belül, mind azon kívül érdekelnek a tudományos igényességgel megírt, sok információval szolgáló könyvek, de eddig nemigen találom ezeket. Ha pl. veterán autókról, vagy akár a fogászat pácienseket érintő oldaláról szeretnék olvasni, nemigen találok semmit. Akik tudnak ölteteket adni, azoknak előre is köszönöm.

2014. okt. 30. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A közkönyvtárak szabadon látogathatóak, ide tartoznak az egyes egyetemek központi és kari könyvtárai is (esetleg egesen bizonyos időbeli korlátokkal), az MTA Könyvtára stb. Ha kifejezetten könyv és nem periodika érdekel és tudod a könyv címét, szerzőjét, akkor az Országos Széchenyi Könyvtár tud tájékoztatást adni arról, hogy az adott könyv van-e valamely nyilvános könyvtári állományban az országban. Veterán autókat illetően nyilván érdemes előbb tájékozódni egy muzeológustól, aki a Műszaki vagy a Közlekedési múzeumban dolgozik.
2014. okt. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetemi szakkönyvtárakban. Orvostudományi kutatás érdekében én például az orvosegyetem könyvtárába jártam be, illetve kórházak, klinikák saját könyvtárába. Hallgatói jogviszony nélkül is látogatható természetesen.
2014. okt. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
MOKKA, MATARKA, MTMT.
2015. ápr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!