Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Működőképes ez a tesla tekercs...

Működőképes ez a tesla tekercs (nem)? És ha igen akkor ki tudnátok számolni az áramerősséget néhány helyen?

Figyelt kérdés
[link]

2014. nov. 3. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
valamennyire konyítok a témához, de nem látom a szaggatást(tekercsen az egyeneáram csak be- és ki- kapcsolásnál indukál feszültséget)anélkül nem megy;
2014. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De akkor mit csinál az a tranzisztor 2,5Mhz-en? azt gondoltam ezt. de mindegy mer meg tudom oldani ezt
2014. nov. 3. 21:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

a nem egyenáramot elég nehéz számolni bonyolult(még a négy szögjelet is) grafikonosszámolások kellenek hozzá

de ha tudod a teszlatekercs primér áramát és feszültségét akkor azok szorzata egyenló a túloldalival Up*Ip=Usz*Isz

2014. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ok nem lényeg, de műkődhet a cucc?
2014. nov. 3. 22:06
 5/9 anonim ***** válasza:

csak ha az a tranzisztor képes pulzálni, de nem hiszem;

ha hálozati árammal csinálod és nincs benne aktív elem(pl. tranzisztor) akkor az áramokat ki tudom számolni akármilyen bonyolult:)

ui.:szerintem hálózati árammal sokkal egyszerűbb megvalósítani

2014. nov. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Tesla tekercs lényege a rezonancia. Az L3 tekercs, és a tetejére rakott fémgolyó, vagy konzervdoboz rezgőkört alkot. Ehhez a rezgőkörhöz kell alkalmazkodni a többi cuccnak. Általában L3 -ról visszacsatolással szokták vezérelni a meghajtó oszcillátort.

A kapcsolásod nem ilyen, de működhet.

Néhány észrevétel:

A tv-sorkimenők valamivel több mint 15 kilohertzen működnek, magasabb frekvenciát nem bír a ferritmagjuk.

A sorkimenőkkel egybe építve szokott lenni egy nagyfeszültségű dióda. Úgy néz ki mint egy biztosíték, porcelán test, két végén fémsapkával. A rajzon nem jelölted, de én odaképzeltem. Kell bele.

2014. nov. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A bal oldalon a nagyfesz generátor működőképes, én is építettem olyat. Ha elkészítés után nem indul be a rezgése, akkor bármelyik tekercs (5 vagy 3 menetes) két kivezetését fel kell cserélni. 10-20 kHz körül fog rezegni, MHz-en soha.
2014. nov. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

A tranzisztort is javasolt BD 243 C-re cserélni és hűtőbordára csavarozni.

2014. nov. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Módosítom a hozzászólásomat, valószínűleg megy nagyfeszültségű dióda nélkül is.
2014. nov. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!