Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy repülőgép 1300 km/h-val...

Ha egy repülőgép 1300 km/h-val megy a levegőben és ellentétes irányba egy fegyverrel aminek a lövedéke ugyan akkora sebességre képes akkor a golyó állna a levegőben vagy mi történne?

Figyelt kérdés
Remélem érthető. Szóval előre haladó tárgy amiből ellentétes irányba lőnek akkor mi lesz?
2014. nov. 5. 01:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a világűrben így történne. Ha pontosan ugyanazzal a sebességgel lövöd hátrafelé az adott tárgyat, mint amivel haladsz, akkor az adott tárgy "állna".


Viszont: a levegőben van levegő (igen, a spanyolviaszt is én szoktam feltalálni :P ) - ez pedig közegellenállást fejt ki. Tehát a lövedék kapásból lassulni fog, tehát a repülőhöz képest is haladni fog.

2014. nov. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tengor ***** válasza:
100%

Relatív. Attól függ, hogy honnan nézed és milyen körülmények között.

Az sem mindegy, hogy milyen lövedéket veszel? Ideálisat, ami egyenes vonalban mozog v. reálisabbat, aminek parabolikusabb a pályája. Előbbi állni látszik, utóbbi közel függőlegesen esik lefelé.

2014. nov. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

Naszóval, repülőm megy mondjuk É-D irányban 1300 km/h-val, ebből hátrafelé kilövök egy lövedéket, D-É irányban.

A lövedék a kilövés helyén pontosan úgy fog viselkedni, mintha álló helyzetből a kezedből leejtenéd, szépen leesik függőlegesen.

Mozgásilag egyetlen különbség lesz, feltéve, hogy huzagolt csövű puskából távozott: a lövedék a saját tengelye körül pörögve fog leesni. :)

A fentebb leírt légellenállásos válasszal van kis bajom, az álló levegőhöz képest álló lövedéknek nemigen lesz légellenállást kifejtő mozgása, csak majd függőlegesen lefelé felgyorsulva.

Egyetlen pontban nem vagyok biztos, az álló levegőhöz képest haladó lövedék lefelé ívelő parabola-pályájában a függőleges összetevő azonos lesz-e a simán álló helyzetben leejtett lövedékével.

Szerintem igen, de a légellenállás és a sebesség négyzetes aránya miatt kissé bizonytalan vagyok.

2014. nov. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!