Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehet így kérdezni németben?

Lehet így kérdezni németben?

Figyelt kérdés

A gimis némettanárom egyenes szórenddel kérdez sok esetben, helyes ha úgy kérdez?

Én úgy tudom hogy csak fordított szórenddel lehet...

Nem annyira feltűnő de nekem szemet szúrt



2014. nov. 8. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Hétköznapi beszélgetésben szokás, mint az angolban is. Leginkább akkor használjuk, ha van egy feltevésünk, ami megerősítésre vár, vagy amikor összefoglaljuk a másik mondandóját, hogy lássa, értjük, amit mond, és törődünk is vele. Németben tehetünk a "kérdés" után olyat, hogy "nicht wahr?", vagy "oder?", angolban pedig "right?", vagy "don't you?", "aren't you?" etc. Magyarban is van ilyen egyébként, akkor meg azt mondjuk, hogy "nemde?", "ugye?".
2014. nov. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Hát szerintem az helytelen. Én is úgy tudom hogy fordítottal lehet.
2014. nov. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válasz mostmár értem:)
2014. nov. 8. 12:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy a magyar úgy kérdezné, hogy a mondatot "hogy"-gyal kezdi.

"Hogy te ötöst kaptál?"

"Hogy a hétvégén buliba mész?"

"Hogy vettek a szüleid egy új tévét?"

stb.


Ez esetben oda lehetne képzelni a mondatnak az igazán KÉRDÉS részét, pld:

"Azt akarod mondani....?"

"Úgy érted.....?

"Jól értettem....?"

stb


A tényleg ki is mondott befejező rész NEM A KÉRDÉS, hanem csak a főmondat tárgya, AMIT mondani akarsz, AMIT így értettél, AMIT jól hallottam, stb.

2014. nov. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!