Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
2014. nov. 19. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
kérdezd magadtól
2014. nov. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
42
2014. nov. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, ma erre keltem történetesen. Elgondolkodtam, hogy mégis mi lenne az, mert tanulok meg ilyenek, annak ok van egy értelme, elvégezni azt amire tanulok .. de annak mi értelme? Végső értelme az életek nem igen van úgy érzem, a halálon kívül. Életünkben főleg pusztítunk, és olykor teremtünk, egyre élhetetlenebbé téve ezzel a világot. Kinek jó ez? Kinek az érdeke, hogy létezzünk? Létezzen a föld, a világ? Nem vagyok vallásos, szóval erre nem gondolom rögtön, hogy Istené. Hiszek abban, hogy lehet valami felsőbb hatalom, de nem tudom. Emberi szinten értelmezni az életet .. így semmi értelme. Máshogy nem tudom milyen lehet, de az végül is nem is lehet érdekem, hogy megtudjam.
2014. nov. 19. 10:07
 5/9 anonim ***** válasza:
az életnek nincs értelme ... csak élvezni kell amíg tart
2014. nov. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

Ez egy bizonyos életkorban minden "értelmes lényben" felmerülő kérdés. Azért így fogalmaztam, mert az "ember" fogalom nem közös halmaz sajnos.

Szóval valóban mindenkiben felmerül, aki egy kicsit is képes gondolkodni, ennek nagy része fel is teszi itt a kérdést, örökké ismétlődni fog, mint a fenti pár linkből is látszik.

Szerintem mindenkinek más és más a válasz, sokak megoldása mások számára nem megoldás.

Éppen az lenne a lényeg, hogy az élet végességének tudatában mindenki saját magának adja meg ezt az értelmet, célt. Van, akinek elég a carpe diem hozzáállás, van, aki mindent megtesz, hogy maradandót hagyjon maga után, van, aki abban találja meg a célt, hogy másoknak örömet, értelmet adjon az itt töltött idejének.


Ez a három egy teljes életben nem zárja ki egymást.


Nem hiszek benne, hogy a halál utáni élet reménye feltétlenül használ a megfelelő cél kiválasztásának. Hajlamossá tehet halogatásra vagy olyan dolgok kihagyására, amit késő a halálos ágyon megbánni.

2014. nov. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Az élet értelme mindenre nézve az,hogy a nemlétezés helyett létezés uralkodjon(anyag,antianyag,valami más). Ez pedig azért igaz mert a többség ezt akarja!


Ha isten teremtett mindent és ha te átvehetnéd a helyét,akkor te mit tennél? Létrehoznál egy világot? Ha igen miért? Én azért tenném mert szerintem és rajtam kívül sokan mások szerint is az,hogy léteznek dolgok és fejlődhetnek ki intelligens létformák jobb attól mintha nem létezne semmi.


Ha isten teremtette a világot(mert úgy gondolta,hogy ez jobb mint a semmi) és tudta,hogy intelligens létformák is kifejlődnek majd benne,akkor miért teremtette úgy,hogy szenvedést és szomorúságot is kelljen tapasztalnunk?

A válasz erre is iszonyat egyszerű,azért teremtette így,hogy a létezés a lehető legkülönfélébb formájú legyen(a sokszínűség miatt),ha tehetném én is egy olyan világot teremtenék amiben rengeteg a megtapasztalni-való.

És ebben a világban benne élőknek pedig ez a sokszínűség azért jó,hogy megtapasztalhassuk azokat a dolgokat benne amiket szeretnénk átélni. pl a boldogságot. Mert ahhoz,hogy boldogok lehessünk ehhez kell hogy tudjuk milyen a boldogtalanság mert ha csak a boldogság létezne,akkor azt nem tudnák értékelni sőt lehet,hogy észre sem vennénk ,hogy létezik mert ez nem egy kézzel megfogható dolog. De még ha látnánk is ezt és ha tudnánk fogni lehet,hogy ott volna előttünk de nem tudnánk rájönni,hogy mi az. Például ha csak a kék szín létezne,akkor lehet,hogy a színeket be sem vezettük volna a színek mint fogalom létre sem jönne mert nem volna mitől megkülönböztetni azt. Tudnánk milyen a sötétség,boldogság ha a világosságot,szomorúságot nem tudnánk megtapasztalni,tudnánk értékelni a boldogságot? Aki a boldog életet él az azért boldog mert tudja,hogy másoknak milyen rossz és neki pedig nem az mert őt van aki szereti,mert ő neki megmaradtak a lábai amire 90 százalék esély volt,hogy elvesztheti. Egy anyuka is sokkal jobban fogja tudni szeretni a fiát egy szomorú esemény után.

A boldogságot a megtapasztalt szomorúság megszűnése okozza a szomorúságot pedig a boldogság elvesztése. Egymás nélkül nem létezhetnek. Ezért a válasz arra a kérdésre,hogy miért kell,hogy negatív dolgok is legyenek hát azért,hogy örülhessünk! :D


Engem sok rossz dolog ért ezért nagyon boldog leszek ha majd valami jó is fog történni velem.

2014. dec. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kommander válasza:
Azért élünk,hogy megtaláljuk Istent,aki boldoggá tesz,lehetőséget ad nekünk,hogy örökké éljünk,sőt a halál után is,mert feltámaszt,olvasvam a sok helytelen választ,ahol néhányan azt írták,hogy Galaxisokon keresztül,meg hasonló dolgokon keresztül jöttünk létre,tegyük fel,hogy úgy van,habár NEM IGAZ,de:azok a galaxisok miből lettek?tehát gondolkozzon el mindenki ezen SEMMI NEM TEREM A SEMMIBŐL.Ez logikus is,amiből az derül ki,hogy Isten létezik és ha Isten létezik akkor nála az igazság és őtet kell követni,ezért élünk...ha Istent követjük(megismerjük) (Templomban,Bibliában),akkor nagyon nyugodt az életünk,nem érezzük a nehézségeket...érdemes megtalálni ,EZ AZ ÉLET CÉLJA
2015. okt. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

#8:

Max. a te életed célja.

Még a katolikus pápa sem tagadja az ősrobbanás elméletét, mert ő nem csak azt az egy könyvet olvasta el.

A te hited a te dolgod, de hülyeségnek nevezni, amit nem vagy hajlandó, képes megérteni, az simán tudatlanság.

A tudománytagadás, mint fő vallásos irány, már évszázadokkal ezelőtt kiment a divatból. Frissíts.

:D

2015. okt. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!