Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen embertani típusokat...

Milyen embertani típusokat ismertek?

Figyelt kérdés
Én tulajdonképpen a rasszokra gondolok (de nem a nagyrasszokra, mint negrid, europid stb.), Én sokat foglalkozok a témával. Ti melyeket és hanyat ismertek belőlük.

#típus #embertani
2014. dec. 8. 17:18
 1/6 A kérdező kommentje:

Én ismerek többet is.


Europid: atlanti, észak-atlanti, paleo-atlanti, nordikus, kelta-nordikus, kelet-balti, balti, nyugat-balti, pontuszi, észak-pontuszi, borreby, dalo-fáli, brnói, norikumi, dinári, kaukázusi, armenid, kárpáti, alpesi, gorid, garcilis mediterrán, atlanto-mediterrán stb.


Mongoloid: szinid, paleo-mongoloid, nyugat-turáni (europiddal keverve), arali, nyugat-szibrid, kelet-szibrid, tungid, eszkimid, szilvid, brazilid, andid stb.


Negrid: szudáni, kongói, etióp (europiddal keverve), bantuid stb.


Veddo-ausztralid: ausztralid, paleo-melanéz, új-melanéz, polinéz (mongoloiddal keverve), mikronéz (mongoloiddal és negriddel keverve), veddid, indomelanid (europiddal keverve) stb.

2014. dec. 9. 17:33
 2/6 anonim ***** válasza:
de jó neked
2015. febr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
vmi egyre gyanúsabb nekem..
2015. febr. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ismerek még egyet: a cigány.
2015. máj. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Négyes válaszoló, ejnyebejnye! A cigányok az indobrahid, gracilis indid stb. típusokhoz tartoznak, Te meg csak laikusként okoskodsz.
2015. máj. 23. 16:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, ennek a kérdésnek, most mi értelme?

Marha okos vagy, meg művelt, meg meg anyámkínja, taps-taps. De egyébként, ezt most minek írtad ki, az önfényezésen kívül? Bárki ki tud másolni párat a netről, ha ez érdekel.

2015. máj. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!