Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, diplomásként...

Úgy érzem, diplomásként nagyon hiányos az alapműveltségem. A régi tankönyvek újra átvétele jó ötlet lehet?

Figyelt kérdés
A saját területemen egész jó vagyok, de más témákhoz sokszor nem tudok szólni, ezért arra gondoltam, átveszem a középsulis anyagot.
2014. dec. 26. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lejjebb is lehet menni.
2014. dec. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vedd elő, legalább újra áttanulod azt, amit valamikor tudtál.
2014. dec. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ne-ne Wikipédián Portálokon természettudományt ved át meg olvas az Origo-t és Indexet illetve 444.hu-t.Vagy youtube-n tudományos filmeket igazából egy fiatal diplomatás szerintem nem tudhat sokat még nincs annyi tapasztalata.Nem tudom hány éves vagy nem ítélek el.
2014. dec. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Origo-t és Indexet illetve 444.hu"


Ez aztán az általános műveltség záloga! :)


Amúgy szerintem nem feltétlenül tankönyvek a célravezetőek... Úgy értem... Ha mondjuk irodalmi műveltségedet akarod gyarapítani, akkor olvass klasszikusokat / menj színházba. Ha tudományos műveltségedet, akkor is sok könyv vagy tudományos film létezik ami a tankönyveknél sokkal érdekesebben taglalnak egy-egy témát.

2014. dec. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Irodalomból viszonylag képben vagyok, rengeteg regényt olvasok, bár verset kevesebbet, viszont töriből pl. 20. századon kívül teljes homály, biológia, fizika úgy szintén. Ha valaki tud ilyen alapszintű érdekes könyveket/ cikkeket írni, azt megköszönném. Egyelőre a tankönyveknél maradok:)
2014. dec. 26. 21:23
 6/13 anonim ***** válasza:

[link]



Itt választhatsz kategóriát én csillagászat,űrkutatást szoktam olvasni általában.Jobbra van az adott kategória legjobb(top) 100 könyve.

2014. dec. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. dec. 26. 21:54
 8/13 anonim válasza:
Már bocs de hihetetlen számomra hogy diplomás ember miért több?! Itt az élő példa hogy csak egy papírral! A középsuli rettenetes sok mindenre megtanított! Semmire! Egyszerűen nem értem ezt az egészet! Mindenütt az érettségit nyomatják holott az szinte egyenlő a nullával! Az hiába van attól még nem értesz semmihez! Megcsináltad a diplomát és kimosták az agyadat vele! Hurrá! Nehogy tankönyveket olvass megint mert agyhalott leszel hamarosan! Olvass már végre valami olyat ami érdekel is! És olyanokról tájékozódj amit szeretsz és érdekel! Légy már egy kicsit önmagad! Így is annyi szemetet beléd vertek aminek semmi értelme nem volt és soha életedben nem fogod használni! Csak ami érdekel és megfog vagy tetszik arra összpontosíts! Ennyi erővel elolvashatnád a Gőgös Gúnár Gedeont is mert biztos nem tudod miről szól!
2014. dec. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Engem szinte minden érdekel a kémián kívül. Ami jobban, azt tanultam az egyetemen vagy az a hobbim (néma- és klasszikus filmek, 20. századi történelem), de nem igazán van olyan téma, ami ne érdekelne. Sajnos ez tinédzserkoromban nem volt így...
2014. dec. 26. 23:07
 10/13 A kérdező kommentje:
Azt pedig, hogy fogom-e használni, sosem lehet tudni. Lehet, hogy kicsit klisés film, de jó példa a Gettómilliomos című film.
2014. dec. 26. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!