Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Most időszámításunk után 2010...

Most időszámításunk után 2010 van?

Figyelt kérdés
Lehet,h nem jó helyre raktam.És lehet,h hülye kérdés,de nekem nem világos.
2010. febr. 5. 20:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
63%

"ezért is hívják sötét középkornak"


A középkort azért nevezik sötétnek mert az egyház elnyomása érvényesült az élet minden területén és az egyháznak érdekében állt az emberek felvilágosodása ellen fellépni minden eszközzel mert uralmukat csak így tudták fenntartani. A legsötétebb rész az inkvízició uralma volt. Mikor az egyház hatalma csökkent az volt a felvilágosodás ahol a tudományok teret kezdtek hódítani.

2010. febr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
31%

"A középkort azért nevezik sötétnek mert az egyház elnyomása érvényesült az élet minden területén és az egyháznak érdekében állt az emberek felvilágosodása ellen fellépni minden eszközzel mert uralmukat csak így tudták fenntartani."

Ez így egyházgyalázás és egyébként sem igaz.

Nem a hatalmuk megőrzése érdekében "nyomták el" a népet, hanem mert hitük szerint így volt helyes.

Azt pedig már fentebb kifejtettem, hogy miért volt, illetve inkább miért nem volt sötét a középkor.


"A legsötétebb rész az inkvízició uralma volt."

Az már rég a kora újkor, de ne zavarjon!


L

2010. febr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat.:D amugy igen ugy gondoltam,h időszámításunk szerint. de akkor már nagyjából értem csak több féle verziót halottam előtte és ezért nem nagyon értettem.
2010. febr. 6. 17:35
 14/18 A kérdező kommentje:
Amúgy meg tudom,hogy 2010 van.[csak azt nem tudtam,hogy időszmításunk szerint is annyi van-e,de már tudom.]
2010. febr. 6. 17:37
 15/18 anonim ***** válasza:
1 szó kimaradt: 'kezdete'. Válasz: igen.
2010. febr. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Miért nem tetszik a 22:23-as hozzászólásom?

Legalább indokolnátok meg ha ennyire lehúztok.


L

2010. febr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Off. Nekem speciel ez a mondat nem tetszett:

"Nem a hatalmuk megőrzése érdekében "nyomták el" a népet, hanem mert hitük szerint így volt helyes." Nem a hit vezérelte őket, a hit nem vezethet embertelenséghez, hanem a hatalomvágy.

Meg az, hogy "Ez egyházgyalázás." Nem tartom bűnnek az egyházgyalázást, elég sok élet szárad a lelkükön.

egy lepontozó

2010. febr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
27%

Az egy dolog, hogy off. Ezt még meg is értem. De akkor nagyon sok minden mást is lepontozhattál volna.


"Nem a hit vezérelte őket". Honnan tudod? Beszéltél velük?

"a hit nem vezethet embertelenséghez". Iszlám fundamentalizmus. Keresztény fundamentalizmus miért ne lehetne?


"Nem tartom bűnnek az egyházgyalázást, elég sok élet szárad a lelkükön."

Ezt már egy másik kérdésben kifejtettem.

Azt a sok mindent, amit az ateisták felhoznak az Egyház ellen, mind-mind az Egyház félreérthető kijelentéseit felhasználó világiak (uralkodók, politikusok egyebek) vitték véghez, hogy elintézzék az ellenfeleiket és még az Egyháznak is behízelegjék magukat.

Na de ez már tényleg nem tartozik a témához.


Csak annyit akartam mondani, hogy a "sötét középkor" eg angolszász történelmi terminus. A kontinensre csak a reneszánsz vitte át és helytelenül használta. Az Egyházhoz pedig semmi köze, mivel a Brit-szigeteken a "sötét középkort" pont a nép írástudatlansága okozta. Az Egyház akkor is írt ugyanúgy, mint máskor, csak nem krónikákat. A Bibliák, zsoltároskönyvek, egyebek pedig a történettudomány számára javarészt haszontalanok.

Az inkvizíció pedig pláne nem lehet a középkor "sötétségének" oka, mivel az már az újkorban virágzott.


L


Ui.: A kérdésre pedig már válaszoltunk előzőleg. Akkor már miért ne lehetne arra is reagálni, ha esetleg mások hülyeségeket beszélnek?

2010. febr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!