Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az miért van, hogyha az ember...

Az miért van, hogyha az ember nagyon izgul (például egy fellépés miatt), akkor ha túl esett rajta, utána alig emlékszik rá?

Figyelt kérdés
Más is tapasztalta ezt?
2015. jan. 8. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez akkor van, ha már pánikreakció megy.

Olyankor a túlélésen van a hangsúly, és az agy elég nagy része kikapcsol.

2015. jan. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát nem hiszem, hogy ez iskolai fellépés miatt pánikreakcióm lett volna túlélés miatt :D
2015. jan. 9. 22:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj: ismered te ennek az élettani hátterét?

Ha nem, akkor hogyan mondhatsz véleményt róla?

2015. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj: szerinted miért kérdezem? Véleménye meg úgy tudom, mindenkinek szabadon lehet. Egyébként meg ha így van, elég lett volna annyit írnod, hogy de lehet attól is, hogy ki kell állni a színpadra. Elhiszem én, nem vagyok olyan makacs, csak hát elég gáz, ha ennyitől pánikolok.
2015. jan. 10. 09:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg pánikolnál, akkor elrohannál, vagy teljesen lemerevednél.

A pánikreakció már ennél korábban beindul: pont az a lényege, hogy ha jön az igazi veszély, akkor már teljes készültségben álljál és azonnal tudjál reagálni.

Ebben az üzemmódban tényleg másképp működik az agy, mint nyugalomban és tényleg leginkább a túlélésről szól.

Ezzel együtt egy kis terület marad annak is, hogy el tudd végezni azt is, amiért odamentél.

2015. jan. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ. :)
2015. jan. 10. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!