Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha minden védőfelszerelés...

Ha minden védőfelszerelés nélkül kimennék az űrbe akkor melegem lenne?

Figyelt kérdés
Mivel a kérdés egyértelműen elméleti így ne azt írjátok hogy a vákuum miatt meghalhatok, meg hogy megfulladnék. A kérdésem puszta kíváncsiságból annyi hogy fáznék az űrben vagy melegem lenne?

2015. jan. 11. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
ha rád sütne a Nap akkor meleged lenne,ha árnyákban lennél fáznál
2015. jan. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha árnyékba, vagy a csillagoktól messze tesznek ki, akkor szépen lassan elkezdenél fázni, mert folyamatosan sugárzod ki a hődet, de nem tudsz a környezetedtől hőt felvenni (mert a hőforrások le vannak árnyékolva, például a Föld éjszakai oldalán, vagy messze vannak – ugye, amivel kezdtem).


De nem egyből kezdenél fázni, csak percek, vagy akár órák elteltével, mert a hőd csak sugárzással távozik, és nincs ami elvezesse.


Esetleg analógia: ha kimész a 0 °C-os levegőre, akkor fázni fogsz, de tovább bírod ott, mintha egy 0 °C-os acéllemezre fekszel rá, mert az acél sokkal jobb hővezető, mint a levegő.

2015. jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha alacsony energiájú elektromágneses sugárzás pont telibetalál, akkor lehetne meleged. Ha magas energiájú, akkor egy erős szétroncsolja a szöveteidet... Ha pedig egyik sem, akkor fáznál (mivel nincs vagy alig van részecske, olyan mintha a részecskék nem is mozognának, tehát mintha 0 Kelvin lenne).
2015. jan. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam hogy mivel szinte légüres térben lennék ezért ezért az elején melegem lenne mivel nem nagyon tudna a testem hőt leadni. Persze azt tudom hogy egy idő után kihülnék, de szerintem ehhez az kellene hogy a szervezetem ne termeljen hőt.
2015. jan. 11. 11:14
 5/9 anonim ***** válasza:

> „Persze azt tudom hogy egy idő után kihülnék, de szerintem ehhez az kellene hogy a szervezetem ne termeljen hőt.”

Ha nem viszel energiát a szervezetedbe, akkor az nem tud hőt termelni.


Másrészt, amikor azt írtam, hogy nincs közeg, ami elvezesse a hődet, akkor elfelejtkeztem az izzadságról, ami légüres térben gyorsan el tud párologni rólad, tehát sok hőt elvisz. Szóval nagyon meleged nem biztos, hogy tudna lenni…


Viszont nehéz lenne kipróbálni, hogy pontosan mi történik. Ha sokáig ott vagy, akkor egészen biztosan megfagysz, rövidtávon meg fene tudja, mert legfeljebb ő volt az űrben védőruha nélkül.

2015. jan. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

> „Ha nem viszel energiát a szervezetedbe, akkor az nem tud hőt termelni.”

*nem tud sokáig

2015. jan. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sadam87 ***** válasza:

Egyáltalán nem tartana sokáig, amíg kihülnél. Az 5. válaszoló válaszát pontosítanám.

"Másrészt, amikor azt írtam, hogy nincs közeg, ami elvezesse a hődet, akkor elfelejtkeztem az izzadságról, ami légüres térben gyorsan el tud párologni rólad, tehát sok hőt elvisz."

Nem csak gyorsan párologna, hanem egyenesen forrna az izzadtság. Mivel a nyomás lényegében 0. A vákuummal érintkező víz azonnal forrani kezdene. Nem csak az izzadtság, hanem a száj és orr nyálkahártyáján, valamint a tüdő felszínén levő folyadék is. A forrás pedig sok energiát von el a testedtől, ezért a testfelszínek elég gyorsan hűlni kezdenének. A bőr felszínén valószínűleg kisebb volna a folyadék vesztés mértéke, hiszen az elszarusodó hám nagyrészt meg tudja akadályozni a vízvesztést, de a szájban, orrban, tüdőben ezt nem lehet szabályozni, a víz a testfelszínek alatti erekből folyamatosan pótlódik.

2015. jan. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért találgattok.

Kb. fél percig maradhatnál életben, bár nem a hideg ölne meg.

2015. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

> „Nem tudom, miért találgattok.”

Leginkább ezért: „…ne azt írjátok hogy a vákuum miatt meghalhatok, meg hogy megfulladnék.”

Amúgy igazad van.


sadam87, köszönöm a pontosítást, valóban gondolhattam volna a további testfelületekre is a bőrön kívül. (((Viszont mentségemre szolgáljon, hogy nem tudom, hogy az ezek miatti kihűlés mennyire számít a „vákuum miatti meghalásnak”. Szóval összességében tényleg nem túl szerencsés a kérdés, bár ezt gondolom a kérdező is tudta, mikor kiírta…)))

2015. jan. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!