Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Fizika feladattok megoldása SOS?

Fizika feladattok megoldása SOS?

Figyelt kérdés

Feladtak pár feladatot,pontosabban hatot abból megcsináltam négyet de kettőt nem tudok.

a:Egy helikopter 1,2m hosszúságú propellerje 10 1/s szögsebességgel forog.Mekkora a propeller végpontjának centripetális gyorsulása?

b:Egy Személygépkocsi az R sugarú kanyarhoz közeledik 90km/h sebességgel.Mekkora a kanyar sugara,ha a gépkocsi centripetális gyorsulása 3.125m/s négyzet? Ezek lennének nagyon sürgős lenne mert jegyet kapunk rá!Előre is nagyon köszönöm!



#feladat #házi feladat #fizika #fizikai ismeretek
2015. jan. 11. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézdcsak:

[link]

Ennyit kellett volna tenned.

2015. jan. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az a legjobb a gyk-ban hogy minden feladat minden létező forrásból fel lett már téve :D
2015. jan. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kedves első válaszoló!Szerinted nem tettem meg?De ha te annyit megtettél volna,hogy vess egy pillantást arra amit kiadott akkor rájöttél volna,hogy teljesen más feladat teljesen más adatokkal
2015. jan. 11. 15:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Első válaszoló!Még is igazad van.Megnéztem és valóban azok a feladatok!Köszönöm szépen,és elnézést az előbbiért.
2015. jan. 11. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!