Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudomány mi alapján következ...

A tudomány mi alapján következtet arra, hogy az ősrobbanás 13,7 milliárd éve történt?

Figyelt kérdés
(Nem az vagyok, aki szerint ez több mint 20 milliárd éve volt, de a hatására teszem fel a kérdésem.)
2010. jan. 28. 22:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az ősrobbanás-elmélet azon a megfigyelésen – az úgynevezett Hubble-törvényen – alapul, mely szerint a távoli galaxisok színképvonalai vöröseltolódást szenvednek. Ezt a kozmológia elméletével összevetve azt kapjuk, hogy a tér az általános relativitáselmélet Friedmann-Lemaître modellje szerint tágul. Ha a múltba extrapoláljuk, akkor ezek a megfigyelések azt mutatják, hogy a világegyetem egy olyan állapotból kezdett tágulni, melyben az anyag és az energia rendkívüli hőmérsékletű és sűrűségű volt.


Az ősrobbanás kifejezést szűkebb értelemben arra az időpontra értik, amikor a megfigyelt tágulás elkezdődött – számítások szerint 13,7 milliárd évvel ezelőtt (2%-os pontossággal) –, tágabb értelemben pedig arra az uralkodó kozmológiai elgondolásra (paradigmára), mely a világmindenség keletkezését és fejlődését eszerint magyarázza...blabla

2010. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ezt én is tudom.:)

De engem az érdekelne, hogy mi alapján gondolják azt, hogy 13,7 milliárd éve történt.

2010. jan. 28. 22:40
 3/16 anonim ***** válasza:

[link]

Olvasd el az egészet az első betűtől az utolsóig. Ha valamit nem értessz keress rá elsőnek a wikipedián és a google-ben és ha ott nincs, nézd, meg, hogy itt megkérdezte e már valaki ugyan ezt, és ha nincs hasonló téma sem akkor tedd fel a kérdésed.

2010. jan. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1 - Elolvastam.

2 - Kíváncsi vagyok, miféle kulcsszavak bírásával próbálnád meg meglelni azt a cikket, amelyben megmagyarázzák, hogy miért gondolják azt, hogy az ősrobbanás 13,7 milliárd éve történt.

(ha pusztán ősrobbanást írsz be, akkor rengeteget kidob)

3 - Mutasd meg azt a kérdést, amely az általam feltett kérdéssel azonos.

2010. jan. 28. 23:14
 5/16 anonim ***** válasza:

"...mi alapján gondolják azt, hogy 13,7 milliárd éve történt."

Extrapoláció alapján.

2010. jan. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

De én őszintén szólva annak örülnék a legjobban, ha választ adnál a kérdésemre.


Vagy esetleg úgy oktatsz ki másokat kérdések kapcsán, hogy nem is értesz ahhoz a dologhoz, amire a kérdés rákérdez?

2010. jan. 28. 23:17
 7/16 A kérdező kommentje:

Akkor az egész lényege számítás, és nem az, amit itt állítanak- http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

?

2010. jan. 28. 23:21
 8/16 anonim ***** válasza:
Természetesen számítással. Egy kozmológiai model extrapolálásával. A Hubble állandóból lehet kiszámolni. A gond csak az, hogy elég nehéz pontosan meghatározni. Amióta Edwin Hubble megalkotta, értékét 30-150 km/s/Mpc köztinek vették. Utóbbi évek mérései alapján a csillagászok 5% pontossággal vélték meghatározni az értékét. Abban sem lehetünk biztosak, hogy az állandó értéke nem változott az idők folyamán.
2010. jan. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Salx Narval ***** válasza:
Egy elméleti magyarázatot valósnak tekintenek és az alapján számolnak.Koránt sem állítják, hogy ez tény, csak egy lehetséges magyarázat.Azért elfogadott, mert a legtöbb tudós szerint, ez az elmélet a legelfogadhatóbb, egyenlőre.
2010. jan. 29. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen, de a kérdésem nem arra vonatkozik, hogy mi az ősrobbanás, hanem arra, hogy azok szerint, akik szerint ez a helyes elmélet, miért akkor történt, amikor gondolják.

De azért köszi minden hozzászólónak.

2010. jan. 29. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!