Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezen az úton folytatom, akkor...

Ezen az úton folytatom, akkor mi lehet belőlem, akár űrhajó mérnők?

Figyelt kérdés
Kis korom óta érdekel a tudomány 8 éves koromtól az űrkutatás és a csillagászat.9 évesen alap szinten kisebb űrhajókat kevésbé profi szinten rajzoltam.Tíz évesen kívülről fújtam a meghajtórendszereket.10 évesen belemélyedtem a témában és új és jobb terveim voltak egész "okos" megoldások.11 évesen gondoltam terraformálásra ilyenkor már nagyon-nagyon értetem az űrkutatást.12 évesen elkezdtem fizikát és kémiát,matekot,földrajzot,biológiát,technikát,ilyenkor oly sokat olvastam.12 évesen rájöttem(magamtól) a teleportáció,a pajzs,térmeghajtás,fekete lyukak készítése stb...Most 12 évesen lassan 1 hónapon belül már a 8. osztályos tananyagot veszem.Jegyzetelem minden ötletemet és amiket épen tanulok fizika,kémia stb..Még úgy tervezem,hogy ebben az évben nyári szünetig megcsinálom 12.osztályosig a tanagyagot közben próbálom az összes ilyen könyvet kiolvasni,ami ezekkel foglalkozik majd jegyzetelni.2016 már egyetemista szinten akarok lenni fizikából és a többi tantárgyból,hogy tudjak kifinomultan tervezni.Nem szoktam barátaimnak mondani,mert csak kiröhögnének,de én nagyon komolyan veszem az űrkutatást.Most a mostani képességemmel nem tudnék egy kifinomult profi tervrajzot készíteni,de ha majd átveszek mindent akkor megnyílik a kapu és belevettem magam.Imádom az űrkutatást és nagyon nagy fantáziám van ezzel kapcsolatban.

2015. jan. 20. 16:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha megmarad sokáig a lelkesedésed, akkor lehetsz mérnök, akár űrhajó mérnök.

De ahhoz, hogy mérnök légy, sok tapasztalatra van még szükséged. Hogy egyetemi szinten értsd a fizikát, mérnöki tárgyakat, ahhoz meg még igen sok matematikát kell tanulnod. Minimum a differenciálegyenletek szintjére. Anélkül nem tudsz foglalkozni sem fizikával, sem mással, míg a diffegyenletek nem mennek.

2015. jan. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Most tartok a 9. Fizikában és a 8.osztályos kémiában elkezdtem jegyzeteilni az egyik űrhajó bemutató könyvből és kiolvastam 3 michio kaku-s könyvet.
2015. febr. 9. 17:32
 13/16 kori80 ***** válasza:

Nagy a lelkesedésed azt meg kell hagyni. Bevallom engem is legalább ennyire érdekel az "űripar", ahogy mondani szokás és pont a te korodban kezdtem el utána olvasgatni.


Amit neked mindenképpen tudok ajánlani az egy Kerbal Space Program nevű űrszimulációs játék. Keress rá, kalózkodd le, vagy ha nagyon megtetszik vedd meg. Ez gyakorlatilag egy űrhajó építő játék, ami azért fejfájást tud okozni még a nagyobbaknak is. Tökéletesen meg lehet vele érteni a rakéták, űrhajók működését, irányítását és ellentétben néhány más számítógépes játékkal, ebből tényleg nagyon sokat tanul az ember.

A játék angolul van csak, de nincs sok szöveg benne, csak építkezni kell, meg kilőni.

Amúgy a NASA-nál dolgozó emberek legalább fele játszik ezzel a játékkal és nagyon hasznosnak tartják, szóval megéri nagyon.


A kérdésre pedig annyi, hogy ilyen elszántsággal az lehetsz, ami csak akarsz. Űrhajómérnök is. Főleg fizikát és matekot tanulj sokat, azok kellenek hozzá a legjobban, de egyetemi szintre azért nehéz munka eljutni.

2015. márc. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Pajzsok és térmeghajtók? 12 évesen egyetemi szinten akarsz fizikát tanulni? Ha ezt megcsinálod akkor Stephen Hawking elbújhat melletted!
2015. márc. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 palacsinta grr válasza:
100%

"12 évesen rájöttem(magamtól) a teleportáció,a pajzs,térmeghajtás,fekete lyukak készítése stb"


Ez miez, készíts mindből nekem kettőt és elintézem neked a legjobb egyetemet :D

2015. ápr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Prokopf ***** válasza:

Majdnem nyolc év. Hol tartasz?

Szerinted (ha pl. sci-fi író lennél) hogyan kellene az űrhajósaidnak közlekedniük egy három (tér) plusz egy (idő) dimenzióval rendelkező térben, ha "térugrást" kívánnának végrehajtani és az alábbi három lehetőség közül választhatnál:

a.) Térhajlítás

b.) Tércsavarás

c.) Térsimítás

melyik lenne a legtalálóbb szóválasztás a kifejezésre, ha ezek közül lehetne és kellene választanod egyet? Miért?

2023. febr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!