Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A repülők szárnya milyen...

A repülők szárnya milyen anyagot és miért bocsájt ki?

Figyelt kérdés

Ehhez a videóhoz szólna a kérdés:

youtube.com/watch?v=NwF7LVdtvjQ

Szeretnék érdeklődni afelől, hogy mi ez az anyag ami a szárnyakból jön, ez a fehér csík amit maguk után hagynak a gépek, és miért bocsájtják ki mi célt szolgál?

Véleményem szerint ez csak egy feltételezés, hogy a repülőgép stabilizálásában játszik szerepet talán, a másik hogy a szárny mellett elhaladó levegőközeget sűrűsíti fel, mikor áthalad rajta és az össze sűrűsödésekor lesz ez a fehér képződmény, de ahogy észrevettem, magából a szárnyból jön ki ez a fehér füst, így utóbbi nem feltétlen helytálló.



#repülőgép #füst #kémiai anyag #szárnyból kibocsájtott füst #levegő össze sűrűsödés #füstcsík
2015. jan. 22. 19:34
 1/9 anonim válasza:
2015. jan. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem a kondenzcsíkra gondolsz ?
2015. jan. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Ez nem kondenz csík, mert az 8-9ezer méter magasságban képződik.


A chemtrail kifejezés a videó címében arra utal, hogy van egy olyan összeesküvés elmélet, ami szerint a repülők vegyszereket engednek a levegőbe, hogy butítsák a népet (ez persze oltári baromság). A videó címe nagyjából annyit jelent, hogy "lebukott a pilóta aki elfelejetette kikapcsolni a chemtrail-t"

2015. jan. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Folytatom, szóval ez nem füst és nem is a szárnyból jön ki, hanem körülötte képződik, nyomás, pártartalom egyéb fizikai hatásokra, de pontosan nem tudom.
2015. jan. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 dirtboy ***** válasza:
100%

mivel szirénázás is hallatszódig így szerintem ez egy kényszer leszállás és valószínű az üzemanyagot engedi még mindig ki.

de lehetséges hogy tényleg valami féle pára kicsapódás,elég párás,ködösnek tűnik a levegő a felvételen.

2015. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%

Chemtrail - röviden összefoglalva:

[link]

2015. jan. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, úgy néz ki az második tippem jött be, hogy a szárny körül összesűrösödött levegő ez a csík.

Köszönöm a válaszokat, ezt a chemtrailt természetesen én is hülyeségnek tartottam, csak azért ezt a videót küldtem mert itt látható legjobban de mindennap látsz az égen fehér csíkokat ha felnézel.

2015. jan. 23. 07:11
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

"a szárny körül összesűrösödött levegő ez a csík"


Nem az összesűrűsödött, hanem a ritkult levegő. Mert az jár olyan mértékű hőmérséklet-csökkenéssel, hogy rögtön kicsapódik a légpára. Az csinálja azt a ködcsíkot.


Az üzemanyag-kiengedés sem lenne rossz tipp, csak azt ilyenkor már veszélyesebb lenne megtenni, mintha bent marad, azt jóval nagyobb magasságban befejezik, ha szükséges.

Láthatóan alapból akkora köd van, hogy csak na, szóval a levegő adott hőmérsékleten totál telített lehetett párával. A szárnyféklapok által keltett drasztikus nyomásesés úgy csapja ki a párát ilyenkor, hogy ahhoz képest a zuhanyrózsa smafu.

Plusz a féklapok szinte függőlegesen állnak, szóval a szárnyon kicsapódott vizet szépen megvezetik a szárny vége felé, mint egy esőcsatorna és a féklapok végénél csak úgy fröcsköl a lé, amit a menetszél elporlaszt.

Lehet, hogy szárnyanként, másodpercenként 50-100 liter víz is megy ott. Hát az tud szép csíkot húzni.

2015. jan. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utolsó válaszolónak, ez volt eddig a legrészletgazdagabb és legegyszerűbb magyarázat, köszönöm!
2015. jan. 24. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!