Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Feltalálók akik ötletet...

NorbHuN kérdése:

Feltalálók akik ötletet kaptak. De mégis, hogyan jön egy olyan jó ötlet?

Figyelt kérdés
Mostanság azon gondolkoztam,hogy valamit fel kéne találni. Mert hát egy feltaláló is a nulláról indult mégis sokra vitte. Titeket nem szokott ez a gondolat megtalálni ?
2015. jan. 29. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki szokott gondolkozni.
2015. jan. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De valami nagyban.
2015. jan. 29. 20:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában véletlenül történnek nagyobb dolgok. Heurisztikus feltaláláshoz pedig zsenialitás kell meg persze gondolkodás. De persze egy csöppnyi ihlet is kellendő.
2015. jan. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sokat agyal az ember aztán eszébe jut véletlen
2015. jan. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Remélem egyszer nekem is be fog villanni egy jó kis ötlet ^^ De addig még sok víz elfolyik a Dunán :)
2015. jan. 29. 21:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem árt mondjuk tudni ezt-azt fizikából, kémiából...

Nagyon sok találmány az utóbbi időben csúcsmérnökök és fizikusok általi technikai fejlesztés volt!


A például: fehér LED, meg a CD lemez feltalálása és részletes kidolgozása nem úgy történt, hogy fölkelt Kis Béla és eszébe jutott, hogy milyen jó is lenne, hanem olyan csoportok, akik évtizede kutatták a témát, vagy évtizede foglalkoztak hangtechnikával, azok dolgozták ki és jöttek rá a módjára.

2015. jan. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ma már szinte lehetetlen nagyon komoly képzettség nélkül bármit is feltalálni.

Neked is azt javasolom, hogy ha eszedbe jut valami, nézz utána az interneten, hogy megcsináltál-e már.

2015. jan. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 2xSü ***** válasza:
100%

A legtöbb találmány megszületését, a feltaláló mély és alapos tudása előzte meg, hogy vizsgált mondjuk egy jelenségcsoportot, és észrevett valamit, amit mások nem.


Az ötletek nem a semmiből jönnek, mondjuk két ValóVilág között, hanem a felhalmozott ismeretekből, tapasztalatokból szűrődnek le.


Tehát a válasz a kérdésre, hogy ha fel akarsz találni valamit, akkor tanulj, mélyedj el valamilyen témában, dolgozz benne, és akkor lehet esélyed. Persze ma már ez nehezebb, mert ahogy írták a legtöbb mai találmány sok-sok ember évekig tartó kutatásának, kreativitásának köszönhetően születik meg.

2015. jan. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia! Ezen én is gondolkodtam, kutakodtam, hogy honnan jön az ötlet, ami a feltalálót illeti?

Személyesen én azzal értek egyet, hogy a feltaláló miután képezte magát az adott témában, vagyis megvolt számára a megfelelő alap, majd elkezdett gondolkodni nagyon sokat, naphosszat, végül elengedte önmagát, a gondolatot, érzést stb., így elérve egy bizonyos tudatállaptot, akkor jött az ötlet... A hangsúly évgülis szerintem egyfajta meditatív állapot elérése! A feltaláló "lement" abba a tudatállapotba és a tudatállapotból jött az ötlet...

2015. ápr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" Mert hát egy feltaláló is a nulláról indult mégis sokra vitte."


Melyik? Túl sok ilyen nincs. Általában valaki más jár jól. Mert csak egy dolog az ötlet. El is kell tudni adni, nagy tömegeknek. A pénz pedig az eladásból lesz. Ezért aki az eladást jól meg tudja szervezni az érdemli az igazán sok pénzt.

2015. máj. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!