Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a génmódosított...

Tate fan girl kérdése:

Mit gondoltok a génmódosított emberekről?

Figyelt kérdés
2014 júniusa körül Amerikában megszülettek az első génmódosított babák... Engem érdekelnek az ilyenek de szerintem ez nem túl jó ötlet, bolygatni ezt ha úgy vesszük "mutáns" témát. Érdekel a véleményetek :)
2015. febr. 11. 22:26
1 2
 1/19 Ozmium42 ***** válasza:
88%
Bizonyos értelemben mind mutánsok vagyunk. Ha értesz valamicskét a genetikához, eloszlik a misztikus köd, ami a közbeszédben körbelengi a témát, és a félelmek, fenntartások nagy része is. Fejlődik a tudomány.
2015. febr. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy csak 13 évvel vagy lemaradva, az első GM babák akkor születtek. Annyi volt a különegességük, hogy két anyától származó mitokondriumok volt. Azaz van.


A mutációtól, ahogy fentebb írják, nem kell megijedni. A valóságban nincsenek olyan mutációk, mint az X-menben, hogy repül vagy fémet hajlít.

2015. febr. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
12%

"Az emberi gének megváltoztatása egyet jelent a saját fajunkat meghatározó alapvető jellemzők megváltoztatásával, amit a világ legtöbb tudósa nem tart helyesnek.

A genetikusok attól tartanak, hogy a törekvés eredményeként új emberi fajok alakulhatnak ki, akik több, „jobb” vagy megrendelt tulajdonságokkal rendelkezhetnek, mint például a nagyobb erő vagy magasabb intelligencia."

[link]


Annyit tennék hozzá, hogy ezzel nem csak anyagilag és egzisztenciálisan fog kettéválni az emberiség, hanem genetikailag is, ugyanis az ilyen beavatkozásokat nem ingyen fogják csinálni. Akinek lesz pénze, jobb géneket fognak továbbadni. És hogy mi a "jobb", innen kezdve azt sem a természet dönti majd el, hanem az ember.

2015. febr. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Ozmium42 ***** válasza:
72%
Kivéve, ha állami fennhatóság alatt lesz, lesz rá állami támogatás, és népegészségügyi szempontokat vesznek figyelembe a "jó" meghatározásakor.
2015. febr. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
A dél-amerikai (a tervek szerint afrikai) gyilkos méhek is csupa jó szándékkal lettek létrehozva. Pedig az csak klasszikus keresztezés volt. Hiába az állami felügyelet, akkor is kutatók fogják elbírálni a hatásokat. Másrészt nem vagyok megnyugodva az állami felügyelettől sem. Ők sem szentek. :)
2015. febr. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Ozmium42 ***** válasza:
72%
Nem érdekel az összeesküvés-elmélet. Az oltásokkal is ugyanez van. A te nézeted szerint ciánt is rakhatnának a fecskendőbe, és irthatnák vele az emberiséget Bill Gates parancsára, de hát a gyakorlat nem ezt tükrözi. Az állam megfelelően józan döntést tud hozni, mert nem valami univerzális okostojás dönt, hanem sok okostojás, akik vitatkoznak egymással, és laikusok (közhangulat) is beleszólhat a döntésbe.
2015. febr. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem értem, milyen összeesküvés-elméletre gondolsz. Szerintem félreértesz, vagy rosszul fogalmaztam. Nem feltétlenül arra gondolok, hogy direkt rondít bele valaki a génmódosítás folyamatába, hanem hogy a tudomány még nincs olyan szinten, hogy ennek a hosszútávú hatásait fel tudja mérni.

Ez az én határozott véleményem, mivel a kérdés véleményeket kért. :)

2015. febr. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%
Én támogatom, de csak akkor ha ingyenes, és önkéntes alapon van. Így senki sem marad ki a jóból, és ha valamiért az összes módosított meghalna sem pusztulna ki a faj
2015. febr. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Biztos, hogy ha az állam beleszól, annak lesz jó és rossz hatása is.

Jó, mert javulni fog a génállomány. Mindenkinek.

Rossz, mert sokkal egyformább lesz.

Ezen kívül lesznek "dolgozó", "katona" és "gondolkodó" típusok is.

Mindenki döntse el, hogy ez jó vagy rossz... a hangyáknak pl. nagyon jó volt idáig. Olyan stabil az államuk, hogy ihajla.


Ezen kívül - ez már nem az állam hatása, hanem magánpénzből - lesznek "elit" emberek.

Ezt nem lehet elkerülni - csak azt kerülheted el, hogy NEKED jobb legyen.

2015. febr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Ozmium42 ***** válasza:
58%
#9 Már megint nem értem, honnan jön ez a negatív utópia. Vannak jól meghatározott genetikai betegségek. Ha ezt szűrik, akkor az érintett családokban a születő gyerekben kicserélik a rossz gént egészségesre, nem lesz beteg. De ettől nem lesznek szuper képességei, nem fogja módosítani az izomzatát, a jellemét stb. csak teszem azt nem lesz fenilketonúriás, vérzékeny, sarlósejtes anémiás, stb.
2015. febr. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!