Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki találta ki, h 2012-ben...

Ki találta ki, h 2012-ben lesz a világvége?

Figyelt kérdés
És mivel bizonyította?
2010. febr. 11. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Pár szenzációéhes újságíró, mert látták, hogy ez menő, sokat leet róla írni, és a buta emberek zabálni fogják a témát. Érdekes módon megjósolták már párszor a világvégét (legutóbb tíz éve kellett volna bekövetkeznie, ugyebár), aztán érdekes módon nem lett vége semminek.

Hülyék az emberek, és ez sokaknak jól jön, mert keresnek rajtuk.

2010. febr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
94%

Hát én úgy tudom, hogy ez a maják naptárához kötődik, és hogy az valahogy nem tudom hogy hány, de megszabott számú napos ciklusaik vannak, és az egyik ilyen ciklus állítólag 2012. dec. 21-én ér véget.

De amikor én megláttam ezt a könyvet:

[link]

Nekem nagyon megtetszett!

2010. febr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
a MAJA GYURCSÁNY
2010. febr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

első - hát ja


második - Igen a maja naptárról én is hallottam, de utána kezdődik egy másik ciklus.


harmadik -hmm, talán rólad is beszél az első az utolsó mondatában...

2010. febr. 11. 21:08
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
21.03: Gratulálok! Ezt megmondtad! Büszke lehetsz magadra.
2010. febr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

A maják még a maguk idejében készítettek egy elég profi naptárat, amin előre ki volt számolva jó pár Nap és Holdfogyatkozás. Ebben a naptárban azonban nem hetek, hónapok, évek voltak, hanem különböző hosszúságú ciklusok. a naptár szépen le van írva 2012 januárjáig, azonban itt megunták a kedves naptárkészítők, és nem folytatták. Itt találkoznak a ciklusok is (egy napon lesz végük). Ezért tartják azt, hogy ez a világvégét jelzi.


Itt sokkal részletesebben le van írva:

[link]

2010. febr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen értem, h ez alapot adhat ilyen következtetésekre, de ez kb olyan, h a telefonomban 2100 után nem lehet dátumot beállítani és mégsem lesz vége a világnak, csak a telefonom tudásának.


De ha valaki megfejti a maja naptárat arra is rájöhetett volna, h azért tart eddig, mert ez a ciklus vége,és mert nem akartak az idők végezetéig ezer+ezer évekre előreszámolni.


A határidőnaplók is csak egy évre szólnak (bár január első hete is benne szokott lenni) mégsem volt egyszer se világvége január 3.-án...

2010. febr. 11. 22:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: pontosan erről van szó.
2010. febr. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

1: A majáknak van egy 62 ezer éves ciklusuk is: tehát ők NEM mondták, hogy most világvége lenne.

2: Ma is él még néhány maja. Megkérdezték őket, és ők is azt mondják: NEM lesz most világvége.

2010. febr. 12. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én látom, az egész 2012-divat egy - egyébként meglehetősen szar - film körüli médiakampány miatt alakult ki. A reklámhadjáratok és a filmek erősen és hosszú távon képesek hatni az emberek hiedelemvilágára (a modern hiedelmeket városi legendáknak, urban legend-nek hívjuk). Ha jobban belegondolunk, mennyire reális az, hogy hirtelen emberek tömegei kezdenek a maja naptárra hivatkozni, hacsak valaki nem adta a szájukba ezt az érvet?

Az emberek valamilyen okból amúgy is szeretik a világvége hiedelmeket, úgyhogy az ilyesmikre jobban harapnak. Ez tehát egy - a médiakampány szempontjából - jól eltalált városi legenda (mindenki beszél róla, mindenkit érdekel a film).

2010. febr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!