Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Asztrofizika vagy filozófia?

Asztrofizika vagy filozófia?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyikre adjam be? Mind a kettő közel áll egymáshoz, és összefüggnek, de nem tudom melyiket tanuljam.

2015. febr. 19. 15:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Asztrofizika szak nincs. Fizika szak van, ahol fogsz tanulni asztrofizikát is, illetve egyetemtől függően elképzelhető belőle specializáció is. A filozófia pedig (a formális/analitikus filó kivételével) a totáli büfészak definíciója. Inkább fizika akkor.
2015. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
és filozófiatanárként eltudnák helyezkedni?
2015. febr. 19. 15:07
 3/15 anonim ***** válasza:

* el tudnék


Egyébként kétes. Egyszakos tanárt nem vesznek fel sehova, a filozófia pedig majdnem minden középiskolában egy éves tárgy, és általában egy érettségitárgyat tartanak helyette utolsó évben. Egyetemen nem kizárt, de ahhoz doktori kell. Akkor inkább legyen fizika-filozófia osztatlan képzés (ha van olyan, nem tudom) mert főszak+minor kombóval tavaly óta nem lehet tanárnak menni.

2015. febr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szlovákiából vagyok. Értem, köszi.
2015. febr. 19. 15:19
 5/15 anonim ***** válasza:

Ó, akkor pardon, megszokás :)


Egyébként miért gondolod hogy a kettő közel áll egymáshoz? Az egyik egy szigorúan karteziánus tudomány, a másik pedig pusztán elméleti. Teljesen más célok és módszertan.

2015. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A két dolog alapvetően különbözik. Az egyikhez komoly fizikai és matematikai ismeretek kellenek, a másik általános széleskörű tudást igényel, mert az összes tudományt fogja össze elméleti úton.

Mindkettő tanulható egyetemen, (egyes elemeit mindkettőnek középiskolában is tanítják, csak más tárgyak keretében).

Mégis azt javaslom, ha így teszed fel a kérdést, ne add be egyikhez se. Túl nehéz lesz. Keress egy jobban testhez álló területet.

2015. febr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mert a filozófiából alakult ki minden természettudomány, illetve, a kezdeteknél akkor még csak a filozofikus gondolkodásból. "Mi az univerzum, létezik-e Isten?" no meg az ontológia alapjában véve a kedvencem. És Newton is filozófus volt, és Leibnitz is, és matekból ők alakítottak meg rengeteg dolgot, pl integrál. És tudom, hogy a filozófia csak elméleti szinten működik, az asztrofizikával ellentétben, ezért nem tudom, melyiket válasszam. Az köztudott, hogy a filozófia fejleszti a logikai gondolkodásmódot, de mindenképpen összeszeretném kötni majd a kettőt.
2015. febr. 19. 15:29
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egyikkel sem könnyű munkát találni. Ezért, ha fáj is olvasni, egyiket sem ajánlom. Nem mondanám, hogy közel állnak egymáshoz. Hogy állsz a kemény matematikával és a természettudományokkal? Mérnökként, fizika tanárként, esetleg fizikusként vannak elhelyezkedési lehetőségek.
2015. febr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Így teszem fel a kérdést?! Mégis, hogyan az az "így"?
2015. febr. 19. 15:31
 10/15 A kérdező kommentje:
"Mindkettő tanulható egyetemen". Ezzel én is tisztában vagyok. :D
2015. febr. 19. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!