Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki SOS nem tudok törit...

Rekuci1998 kérdése:

Valaki SOS nem tudok törit tanulni? Ha van valami tanár vagy valami irjon!

Figyelt kérdés
2015. febr. 20. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs könyved, kérj kölcsön! Ha nem hagy az öcséd, rúgd seggbe!
2015. febr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miért, nem tudsz olvasni?
2015. febr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Valakinek nem megy jól a tanulás. Nem azért, mert lusta vagy valami csak egyszerűen nem megy a fejébe az anyag, akárhányszor elolvassa. Akármilyen meglepő, a tanuláshoz is kell bizonyos "képesség". Mit gondolsz, aki orvosnak tanul, vagy jogásznak az hogy tud megtanulni egy csomó jóó vastag könyvet? Bizonyos emberek olvasgathatnák ítéletnapig is a 206 darab emberi csont magyar, illetve latin nevét, valakinek (pl aki orvosnak tanul) pedig csak úgy egyszerűen a fejébe megy. Persze óriási szorgalom szükséges ahhoz, hogy valaki ilyen nehéz dolgokat tanuljon. Nekem is jó gyorsan a fejembe mennek bizonyos információk, néha azon kapom magam, hogy olyan dolgokat tudok, amit meg sem tanultam, csak egyszerűen megjegyeztem. Persze az is tanulhat jól, akinek nem fog annyira az agya. De nem mindegy, hogy valaki másfél órán keresztül tanul történelmet vagy 4 óra kell hozzá, hogy belemenjen a fejébe. Mint ahogyan az sem mindegy, hogy valaki megnéz számtalan you tube-os videót, átrágja magát egy tucat könyvön és ilyen fáradságos munka árán fejleszti a rajzolási készségét, mások pedig egy szót sem olvastak arról, hogy hogyan is kell megfogni a ceruzát, mégis olyan tehetségesek, hogy gyönyörű rajzokat készítenek. Bár tudom, hogy a két dolgot nem lehet összehasonlítani, hiszen a tanuláshoz nem kell, úgymond "tehetség", viszont én szentül hiszem, hogy valamiféle képesség mégis kell hozzá. Alapvetően akinek erősebb a jobb agyféltekéje (amely a logikus gondolkodásért, beszédközpontért, idegen nyelvek könnyű elsajátításáért, vagyis a nyelvérzékért felelős)az könnyebben tanul. Szóval szerintem a tanuláshoz igenis kell valamiféle "képesség". Hogy a kérdésedre is válaszoljak:

Gondolom nem izgat nagyon a történelem, nem ezen szeretnél továbbtanulni. De sajnos a suliba kell, szóval nincs mese; meg kell tanulni és kész! Én azt javaslom neked, hogy légy nagyon szorgalmas és kitartó!!! Nem tudom, hogy milyen hosszú az anyag, de próbálj meg úgy haladni, hogy bekezdésről bekezdésre. Tudom, hogy ez rengeteg idő, és gondolom, hogy nem egy oldalas az anyag. Azt szeretném még javasolni, hogy mindenképpen írj vázlatot. Írd ki az évszámokat, a neveket. Én így javaslom: Írj dátumokat időrendi sorrendben, keresd ki hozzá az összes eseményt, ami az adott évben, évtizedben stb. történt. És ez alapján a vázlat alapján tanuld meg a dolgokat. Fontos, hogy ne csak bemagold, hanem próbáld is valamennyire megérteni. A neveket, évszámokat, kulcsfogalmakat ismételd el magadban többször, érd el, hogy a fejedbe menjen!!!

Sok sikert a tanuláshoz :D

2015. febr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!