Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Áram?! Többi lent!

Áram?! Többi lent!

Figyelt kérdés
Ha van egy hálózati töltő, amiből több kivezetés is van (3) akkor az áram ami benne folyik az 3 részre osztódik? Abból tegyük fel hogy csak kettőt használunk és az egyiket nem. Ez esetben 2 részre?

2015. febr. 21. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem egészen az áram az áramKÖRben megy. Ezért két szál esetében az egyik szálon a telefon felé áramlanak az elektronok, a másik felén a telefon felől áramlanak. Ha három szál van, akkor kettőben az egyik irányba, a harmadikban meg a kettő összege a másik irányba. :) Már ha legegyszerűbb esetben egyenáramra gondolunk.
2015. febr. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, kb. értem. Akkor viszont nincs az hogy kevesebb jut el az egyik kivezetésbe, hanem mindegyik ugyanolyan áramot kap, nem?
2015. febr. 21. 09:52
 3/8 A kérdező kommentje:
Mármint ugyanakkorát* nem ugyanolyat
2015. febr. 21. 09:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

először is tisztázzuk már, hogy te nem áramra próbálsz rákérdezni, hanem feszültségre!

Aztán vagy igen, vagy nem. Attól függ, hogy soros, vagy párhuzamos a kötés, bár te megint a párhuzamosra próbálsz utálni (atyám, tanuld már meg annak a fizika könyvnek azt az egy rohadt idevágó fejezetét, mert tragikus, hogy alapfoglamkkal nem vagy tisztában!!!), és igen, párhuzamos kötésnél a feszültség kb állandó lesz.

2015. febr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oké. Én csak kérdeztem, attól még nem lesz belőlem fizikus, és nincs is kedvem megtanulni.
2015. febr. 21. 10:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg minek kérdezed, ha nincs is kedved megtanulni (ergo nem is érdekel)? :D
2015. febr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de attól, hogy lesz valami halvány fogalmad arról, hogy mi az elektromos áram, attól még ne aggódj, hogy fizikus leszel. Általános iskolai szintű dolgokról van szó, alapvető dolgokról!
2015. febr. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért írtam egyébként a 7-est mert allergiás vagyok a "nem akarok fizikus lenni" jellegű mondatokra. Nem is leszel!

Attól, hogy valaki annyit tud az áramról, amit általános iskolában tanítanak még nem lesz fizikus, nem kell ettől "félnie"!

Attól, hogy én utánaolvasok Bartók Béla életrajzának, nem leszek zenetörténész.

Attól, hogy elolvastam az Odüsszeiát még nem leszek bölcsész stb...

Nem tudom, miért "tartanak" az emberek ennyire alapvető dolgoktól, hogy úgy mondjam az alapműveltségtől "félnek". :)

2015. febr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!