Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » én idös vagyok egy másik...

Papa mama kérdése:

én idös vagyok egy másik szakmához?

Figyelt kérdés
19 leszek mire befejzem az elsö szakmám és szeretnék még egy autószerelö szakmát is de nem okj képzésel akkarom megszerezni hanem valami normális iskolába nem indulnak idösebbeknek nem okj autószerelö képzések ?
2015. febr. 21. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Az OKJ többet ér mint a sima szakmunkás. És azok többnyire gyorsabbak is mert nagyjából letudod 1-2 év alatt de ha estire mész ott el lehet ezeket sumákolni, kevesebbet kell bejárnod, mellette akár melózhatsz is és a szakmai gyakorlatnál meg lehet egyezkedni, mit hogyan.


A mai világban nem idős senki sem a szakma váltáshoz vagy további szakmák kitanulásába. Egyik munkatársam 45 éves létére tanulja ki a 10. szakmáját!

Én nekem is folyamatban a 3. szakmám.


Nővéremnek 4 szakmája van, és levelezőn csinálja már 3 éve az egyetemet 34 éves létére.

2015. febr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor miért mondja mindenki hogy az okj képzés nem jó ?
2015. febr. 21. 20:16
 3/5 anonim ***** válasza:
nem jó, de jobb nemigen akad
2015. febr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki 30 évesen kezd bele valami újba. Ameddig motiváltnak érzed magad, és képesnek az elvégzésére, addig nem vagy hozzá idős. 19 évesen meg pláne nem.


Az OKJ-t meg azért szidják, mert a legtöbb OKJ-s tanfolyamon bárkit átengednek, mivel a tanodának ez áll érdekében. Így aztán nincs is nagy elvárás a tanulókkal szemben. Ami nem azt jelenti, hogy ne érne semmit az OKJ, csak önmagában az, ha valakinek van egy OKJ-s papírja, még nem jelenti azt, hogy bármit is ért a szakmához.

2015. febr. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy régi ismerősöm egymás után csinált meg két szakközepet, így szerzett két szakmát. Bár az 20 éve volt, de egy kérdést megér a sulinál. Idős biztosan nem vagy a tanuláshoz, a kérdés inkább az állami támogatás, hogy felvesznek-e most állami (nem OKJ!) suliba kétszer. Szerintem igen, de meg kell kérdezni.
2015. febr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!