Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Marcius 2-án lesz kis érettség...

Marcius 2-án lesz kis érettségim és nem mennek a fejembe a tételek. Ti, hogy tanultok? Többi lent

Figyelt kérdés

10Töri átlag 3oldalasok 10irodalom, 10nyelvtan átlag 4-5oldalasok. És nem igazán tanultam eddig őket ,de már mindjárt itt van és hiába görnyedek felette nem tudom utána magamtól elmondani. Már téneg nagyon ki vagyol aludni sem alszom már semmit..muszály ,hogy 5legyenek. Ha már volt veletek ilyen és van valami módszeretek vagy tanácsotok segítsetek!!

16\L



2015. febr. 22. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy rájöjj, te milyen típusú tanuló vagy. A legtöbben vizuális típusúak vagyunk, de van, aki hallás után tanul könnyebben.


Ha az első csoportba tartozol, akkor azzal segítesz magadon, ha ábrákat csinálsz és táblázatokat. Fogalmam sincs már, mit vesztek, de pl. egy idővonal sokat segíthet töriből: egy vonalra felírod a fontosabb évszámokat, és mellé, hogy mik történtek nagy vonalakban. Ha nagyon nem mennek az évszámok, akkor csinálj kártyákat, egyik oldalon évszám, másik oldalon az esemény. Ezek a magolós dolgok máshogy nem mennek az ember fejébe, csak ha leül, és ismétli, ismétli, akárhányszor csak tudja.

Nézd a térképet, vagy rajzolj egy sajátot, az is segíthet, hogy megmaradjon.

Írd fel a főbb kulcsszavakat minden tételhez, hogy tudd, miről kell beszélned, és ne felejts ki semmit.


Irodalomból gondolom verselemzések meg műelemzések vannak. Talán segít, ha elolvasod az író/költő életrajzát, hátha össze tudod kapcsolni a művével. Ha nem olvastad az adott irományt, legalább rövidítetten gyorsan fusd át. Pontosan ez volt velem az Anyeginnél, nem olvastam el, aztán rájöttem, hogy addig az elemzését se tudom megtanulni, amíg legalább rövidítetten el nem olvasom.

Itt is írj vázlatpontokat, ha már a főbb dolgok eszedbe jutnak, lehet, hogy beugrik a többi.


Nyelvtanból is hasonlóan, vázlat, és minél több példát próbálj meg megjegyezni mindenhez, akkor könnyebben fog menni.


Ha inkább hallás után megy a dolog, akkor vedd fel, ahogy mondod az évszámokat, pl. 1526- Mohácsi csata, stb stb., vagy a példákat nyelvtanból, ilyesmik, és hallgasd vissza.


Amit mindig szem előtt tartok, hogy vissza tudjam mondani az anyagot. Olvasd el a tételt. Készíts hozzá jegyzetet, ábrát, hanganyagot, amit akarsz. Egy kicsit tanulmányozd, majd próbáld felmondani. Ha nem megy, akkor nézz bele, utána tovább fog gördülni, de a lényeg, hogy mondd hangosan, akkor is, ha bele kell olvasnod. Aztán ha végigértél a tételeken, próbáld meg úgy felmondani, hogy nem nézhetsz bele. Csak ami magadtól eszedbe jut, azt mondd el. És utána, ha úgy érzed, semmi nem jut több eszedbe, olvasd el, hogy mi kellett volna a tételhez még. Nekem ilyenkor szoktak helyükre kerülni a dolgok.


Bocsánat, hogy hosszú lett, de a tanulásban már nagy veterán vagyok. Igaz, hogy mindenkinek magának kell megtalálnia a megfelelő módszert, de próbáld ki ezeket, hátha segítenek :)

2015. febr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ah köszönöm sokat segítettél!! Ment a 👍
2015. febr. 25. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!