Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nagyon sokat stresszelek az...

Nagyon sokat stresszelek az iskolában, mit tegyek?

Figyelt kérdés

9. osztályos vagyok. Minden nap tanulok 1-2 órát de utána mindíg ideges vagyok, hogy tudom-e elég jól az anyagot. Ilyenkor van amikor 4-5x is elöveszem a füzetet, hogy megbizonyosodjak benne. Iskolában a dolgozatok, felelések előtti órán már nagyon ideges vagyok, pedíg általában 4-5-ös osztályzatot kapok. Ha esetleg becsúszik egy hármas hazafele az iskolából már a szívbaj kerüleg azon, hogy-hogy mondom el anyukáméknak. Ők nem szidnak le engem mivel tudják hogy jól tanulok.

De akkor is rengeteget stresszelek, mit tegyek?

16/F



2015. febr. 22. 23:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Annnyit kifelejtettem: Anyukám mondj, hogy a kettes úgy is megvan. De így is rettegek!
2015. febr. 22. 23:16
 2/6 anonim ***** válasza:

Függ a tárgytól Töriből magyarból, meg a többi műveltségi bullshit tárgyból tanulás nélkül voltam 4-5.

Reálból meg nem úgy tanulnék ahogy mondják, mert minden témában elvárják a maximumot, és akkor a kövi témakörre már el is lehet felejteni az egészet. Bioszból nagy biológia fgy. Fizikából dér radaiból érdemes tanulni, kémiából az 5ösöm lesz kémiából, matekból igazából tök jó lenne a sokszínű matek, csak nem mindenkinek van arra idegrendszere meg ideje, hogy a rávezetős módszerrel tanuljon. Ha feladatokat csinál az ember előbb megmarad, az érettségin meg úgy is alkalmazott matekból kell számot adni.

1 év alatt el lehet jutni egy szintre, ahol már egyszerűen nem kihívás bejárni meg dogát írni.

Nem véletlenül tanulnak egyetemisták ezekből, annyira nem ad használható tudást az, hogy bejárunk középiskolába és óráról órára tanulunk 6-8 felé.

2015. febr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
SAjnos ez nem ilyen amit leírtál! Próbálok én is sokat gyakorolni, de egyszerűen dolgozatok előtt (ha az osztályból nekem sikerül a legjobban) akkoris annyira ledermedek, hogy az már vicc.
2015. febr. 23. 07:13
 4/6 anonim ***** válasza:

igen, mert azt hiszed a problémák megoldásai egyediek, pedig nagyon nem

megcsinálsz nyárig 500 matekpéldát egy fgyből (ami napi 15 feladat kb) osztályelső lehetsz

2015. febr. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ja nem az napi 5 feladat...

dehát valaki 12 év alatt nem csinál meg ennyit

2015. febr. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25%
Ha gimibe ennyire stresszelsz el sem tudom képzelni mi lesz egyetemen, ahol kb 5 ször annyi anyagot kell bevágni fele annyi idő alatt mint gimibe
2015. febr. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!