Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek hol lehet nagyon...

Szerintetek hol lehet nagyon látni a Holdat melyik országban vagyis közelíteni felé ja meg milyen távcsővel lehet látni a szomszédos bolygók esetleg mennyibe kerül egy űr utazás?

Figyelt kérdés
2015. márc. 2. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én mindig is űrhajós akartam lenni, leszállni a Holdon meg ilyesmi, de aztán megtudtam, hogy ott nincs se egy kocsma, se nő igy letettem róla. Ott nincs semmi, de tényleg semmi, csak qrva hideg, mi a fenéért mennék oda?
2015. márc. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

"hol lehet nagyon látni a Holdat"

Tőlünk nagyon lehet látni.


"vagyis közelíteni felé"

Mivel kering a Föld körül, mindig más országhoz van "közel".


"milyen távcsővel lehet látni a szomszédos bolygók"

Egy megfelelő refraktorral látni pár nagyobb részletet a Marson, a Jupiter gyűrűjét halványan, ilyesmi.


"mennyibe kerül egy űrutazás"

2001-ben még 20 millió dolcsiba került az első űrturistának, elvileg ma már $250 ezerért megoldható, de hogy utazni mikor lehet, az más kérdés.

(edition <pont> cnn <pont> com) /2013/08/15/travel/virgin-galactic-250000-ticket-to-space/ (csak így engedi)

$95 ezerért is árulnak jegyet, de még csak most indul a fejlesztés hozzá.

[link]

2015. márc. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát, én megtanulnék írni, mielőtt csillagászati/üzleti jellegű dolgok után érdeklődnék írásban… Amit megértettem abból, amit ide szerencsétlenkedtél:


> „ja meg milyen távcsővel lehet látni a szomszédos bolygók”

Szabad szemmel is, ha látsz.


> „esetleg mennyibe kerül egy űr utazás?”

20–40 millió dollárba, azaz 5–10 milliárd forintba.

[link]


> „Szerintetek hol lehet nagyon látni a Holdat melyik országban vagyis közelíteni felé”

Ezt nem értem. Mi az, hogy „nagyon látni”? Másrészt mivel a keringési síkja nagyjából 5°-os szöget zár be az ekliptikával, az meg nagyjából 23°-os szöget az egyenlítősíkjával, ezért az északi és déli szélesség 28°-a között fordulhat elő az, hogy éppen a Földnek azon pontjához van legközelebb a Hold.

2015. márc. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

> „Egy megfelelő refraktorral látni pár nagyobb részletet a Marson, a Jupiter gyűrűjét halványan, ilyesmi.”

Inkább a Szaturnuszét… Másrészt én inkább az átmérőjével jellemezném a távcsőt, nem a típusával, így első körben. – bár az is igaz, hogy ennek a srácnak a 2×3 centis binokuláromat se adnám a kezébe. (((Amúgy szerintem nem az volt a kérdés, hogy melyikkel lehet bizonyos részleteket látni, hanem hogy milyennel lehet őket látni. – Bár ebben nem vagyok biztos.)))

2015. márc. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én pl. nagyon-nagyon szoktam látni a Holdat! Néha kicsit is látom, de többnyire nagyon látom. De egyszer életemben iszonyúan láttam, na az nem volt semmi! Közelíteni is szoktam felé néha, mikor felmegyek a lépcsőn a negyedikre a haveromhoz. A fater ruszki katonai távcsövével látszik a vénusz, a Merkúr, meg ha földközelben vannak, akkor a Mars a Jupiter meg a Szaturnusz is. Mondjuk ezek szabad szemmel is látszanak, de a fater ruszki katonai távcsövével is simán. Az űrutazás nem tom mennyibe kerül, de elég drága, átlag magyar embernek nem igazán éri meg.
2015. márc. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"én inkább az átmérőjével jellemezném a távcsőt"

Erre utalt a "megfelelő" szó. Most mit bonyolítsam? Amilyen a kérdés, olyan a válasz. :))

2015. márc. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

> „Amilyen a kérdés, olyan a válasz. :))”

Jogos.

2015. márc. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat! KEDVES BUNKÓ parasztok!

˝Amilyen a kérdés olyan a válasz˝Akkor tisztázzuk lány vagyok!!! Akik nem értenek ehhez írni tudok SŐT Németországba tanulok Német iskolába csak NÉMETEK közt!!! Hülye nem vagyok!!! TESSÉK ITT A HELYESÍRÁS okoskák!!!

2015. márc. 3. 17:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Ééértem! Tehát ez az új kifogás arra, hogy nem sikerült kiírnod egy épkézláb kérdést. Rendben, nincs semmi gond, csak nehogy agyvérzést kapj :)
2015. márc. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja hogy Németországban élsz/tanulsz? Akkor csakis okos lehetsz...
2015. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!