Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges lesz egyszer a...

Lehetséges lesz egyszer a csillagközi utazás?

Figyelt kérdés

2015. febr. 7. 16:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
A normál térben nem valószínű, ha mégis évtizedekig, évszázadokig tartana egy ilyen utazás.
2015. febr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%
Sőt, talán még kétszer is.
2015. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Wadmalac ***** válasza:
80%

Amennyiben ma ismert téridőnkből nem tudunk valahogyan "kinyúlni", akkor csak úgy, hogy vagy évszázadokat-ezredeket szánunk egy útra, sokgenerációs, szinte űrvárosokat használva hajónak, ezeket mondjuk 1G-vel gyorsítva, vagy szépen kivárjuk azt az egyetemes térelméletet, ami már tud valamit kezdeni a gravitációval is és a ma fizikálisan elképzelhetetlen gyorsítások is lehetségessé válnak és ezzel talán a fénysebességet nagyon megközelítő sebességek is gyorsan elérhetőek lesznek (a tehetetlenség akkor nem lenne akadálya annak, hogy egy hajót mondjuk 1000 G-vel gyorsítsunk). Így talán lehetséges lesz, hogy egy X fényévre lévő csillag mondjuk 2X idő alatt elérhető legyen.

Akik itthon maradnak, azoknak a kétszáz fényévnyi túra oda-vissza akkor is nyolcszáz év lesz, de a hajón ülő brigádnak talán csak 4-5 év.

Érdemes lesz talán a pilótáknak lekötni egy kisebb betétet a bankban az út idejére. :)

2015. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A mai tudásunk szerint semmi, még az információ sem terjedhet gyorsabban a fénysebességnél. Ha lenne egy haverod egy közeli csillagrendszerben, és írnál neki a fészbukon, hogy "Szia, hogy vagy?" 8-10 év múlva jönne meg a válasz: "Kösz, jól." Ilyen körülmények között az ottani kolóniával sem értelmes kommunikációt sem érdemi kereskedelmet nem tudnánk folytatni, így a dolog nagyjából értelmét is veszti.


Amíg nem derül ki valami markánsan új a téridő természetével kapcsolatban, vagy nem oldjuk meg a féregjáratok készítésének problémáját, addig az emberiség nem fog a Marsnál messzebbre jutni.


Már az is óriási dolog lenne, ha szondát tudnánk küldeni más csillagrendszerekbe. Pár száz év múlva (ha addig nem irtjuk ki magunkat) ennek talán már nem lesz akadálya.

2015. febr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Határozottan Igen! Valójában nem is olyan bonyolult but még nem kivitelezhető a jelenlegi technológiai problémák végett.
2018. jan. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
Annyira értelmetlen az egész, és pénzkidobás, azt a milliardokat amit az ilyen olyan hajtomuvek fejlesztésére áldoznak a sok éhező között kellene szétosztani, még ha sikerülne is a fény sebességével utazni az is tetű lassú lenne ha az univerzum méretét nézzük, oké van fénysebesség, eljutunk 4 év alatt vele a P cenraurira és ha ott nincs olyan ember számára is jó feltétel amin élhetne akkor megint indulás tovább meg sem állunk az Andromeda galaxisig ami 2 és fél millio év fénysebességgel hátha ott van egy minden feltételnek megfelelő föld 2.0.. Soha nem lesz ebbol semmi pont a hatalmas távolságok miatt, még fénysebességgel se hiszen az is tetű lassú az univerzumhoz, nem mellesleg még a rengeteg akadály veszély ami leselkedik egy ilyen út során az emberre.. Esetleg ha a Alcubierre hajtóművet valaha megalkotnák ami 10x 20x fény sebességgel tudna utazni akkor lehetne esély ide oda ugrálni viszonylag rövid idő alatt hatalmas távokat.. Es talalni egy élhető bolygót, de olyan szinte lehetetlen akadályokat kellene leküzdeni ami nem valoszinű, hogy valaha is sikerül, 500 kiló antianyag kellene ami ha valami balul sul el másfél millió hirosimai bombanak felel meg ha felrobban akkor nemhogy utazás de még a földünk is szépen eltunik.. Meg hát ugye valahogy meg is kellene állni, egy érkezésnél olyan energia spriccel szét ami teljes planétakat tüntettne el.. Addig kiserletezünk ameddig nemhogy új otthont hanem még a sajátunkat is eltuntettjuk:-) maradjunk szépen a seggunkon:-)
2018. dec. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

" azt a milliardokat amit az ilyen olyan hajtomuvek fejlesztésére áldoznak a sok éhező között kellene szétosztani"


Már megint.

Menjetek már ezzel a marhasággal máshova.

Majd akkor írkáljatok ilyet, ha már nincs is miről, mert a modern világ összes kényelmét feladtátok, amit a tudománynak köszönhettek. Annak a tudománynak, ami pénzt költött arra, hogy te ne szakócát pattintgass egy barlangban.

Az összes ilyen okos marhára fel tudja mérni, hogy tudományos kutatás terén mire érdemes költeni.

Kolumbusz qrva hajóit is megetettétek volna a falu népével?

2018. dec. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%
Kolombusz nagy felfedezéseinek tudjuk mi lett az ára, hány bennszülött halt meg a sajat földjén mert a köcsög Embernek kalandozni volt kedve.. Most majd jönnek a csillagok a földön már nincsen mit nagyon tönkretenni, persze ez a kényelmünket szolgalja pfuu..
2018. dec. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Wadmalac ***** válasza:

Tök jó, hogy ennyire felfogtad, mit írtam.

Rajta, még mindig találhatsz egy barlangot a szakócapattintáshoz.

2018. dec. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Fénysebességgel való utazás lehetetlen, aminek tömege van nem mehet fénysebességgel, térhajlitásos hajtómű az egyetlen megoldás a gyors utazásra mert ott az űrhajó nem mozog és az nem megy szembe a relativitas elmélettel, ha arra nem találnak megoldást a csillagközi utazás nem lesz kivitelezhető.
2018. dec. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!