Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valakinek mesélték a nagyszüle...

Valakinek mesélték a nagyszülei, hogy milyen emberek voltak az itt állomásozó német katonák a második világháború alatt?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Igen :) Az én nagymamám mindig azt mondta, hogy kicsit fenn hordták az orrukat, meg megkövetelték a tiszteletet, és nem nagyon ereszkedtek le a magyarok közé, de egyébként megbízhatóak voltak, és nem csináltak semmi balhét, sosem volt velük gáz. Na persze egy zsidó család biztos máshogy gondolja =)

Ehhez képest utána bejöttek az oroszok, megerőszakolták a nőket, felzabálták a kaját, büdösek, koszosak és hülyék voltak. Kedvenc sztorim, hogy nem ismerték az angol WC-t, és nagymamáméknál lehúzták a húst a WC-n, mert azt hitték, hogy húsmosó :D:D

2010. febr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

"képest utána bejöttek az oroszok, megerőszakolták a nőket, felzabálták a kaját, büdösek, koszosak és hülyék voltak."

Milyen oroszokról beszélsz? Én láttam őket találkoztam velük és semmi ilyent nem láttam.Az udvarunkban volt egy raj, és egy tarackágyú telepítve. A katonák és a katonalány nem tudták hogyan dédelgessenek szeretgessenek.A lakókat óvták amikor légitámadás vagy csata volt leterelték a lakókat a pincébe és őrt álltak kinn az ajtó elött. A világ minden egyes hadserege rekvirál élelmiszert ha nem tudnád. A tisztek szigorúan eljártak ha valaki túlkapást követett el.Neem csürhe volt ez hanem egy fegyelmezett hadsereg akár hiszed akár nem.Én tudom te meg nem.

2010. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
A németek semmit nem csináltak csak felrobbantották a Duna hidakat. Teljesen értelmetlenül, barbár módon.Az oroszok meg olyan galádak voltak hogy nem lötték szét Budapestet hanem házról házra menve űzték ki a németeket.
2010. febr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes amit a második író írt.Az nagymamám 1907-ben született.Ő sok mindent megélt,és ha kértük mesélt..

Ő is azt mesélte,hogy nem a német katonáktól hanem inkább az oroszoktól kellett félniük...Nagymamámnak 44-ben már volt vagy 6 gyermeke köztük lányok is.(anyám volt a legfiatalabb.13-dik gyerekként született 51-ben)Mesélte mama,hogy amikor hallották,hogy jönnek az oroszok,az összes fiatal serdülő lányokat,és magát is mint fiatal asszonyt korommal piszkították be az arcukat,és a kisebbeket elbújtatták,hogy ne bántsák őket..Az egyik nagynénémet bántani akarták,ezért nagyapám a védelmére kelt a fiaival együtt.A büntetése az lett,hogy a lányát nem erőszakolták meg,de a nagypapámnak "örök mosolyt"csináltak az arcán,hogy mindig mosolyogjon ha orosz katona jött..Ugye tudod mi az "örök mosoly?"

(majdnem fülig felvágták a száját) Túlélték...De amíg éltek csak rosszat tudtak az oroszokról mesélni..A németekkel nem volt gond....

2010. febr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Én is egyetértek a 15.25--ös véleményével.Nálunk sokszor laktak orosz katonák.Soha semmi bajunk nem volt velük.Amikor elfoglalták a várost,akkor volt szabadrablás( ez akkor minden hadseregnél így volt),de pl. amikor egy feltört üzletből méterárút,ruhaneműt vittek el,azt az utcasarkon osztogatták teherautóról a magyaroknak.Ezt a helyzetet kihasználva, az elmenekült magyarok házait magyar honfitársaink fosztogatták,nem az oroszok.

Az "+okoskának" üzenem:45-ben nem csak az oroszok nem ismerték az angol WC-t,hanem a magyarok többsége sem ! Akkor még Pesten sem volt mindenütt csatornázva,vidéken egyáltalán nem.A gazdagabb úri házaknál volt esetleg a lakásban WC,másutt csak az udvaron.Mi is csodálkoztunk eleinte,hogy felálltak a WC tetejére.Jóval később tudtuk meg,hogy náluk vagy pl.a bolgároknál és még néhány népnél csak ilyen földbeásott nyílás a WC,ami fölé kell guggolni.Tehát ők csak az általuk ismert,megszokott módszert használták.

Erről az időröl csak olyanoknak lenne szabad beszélni,akik éltek akkor,mint én is.

A német katonákról nem sokat tudok mondani,mert szerencsére nálunk csak nagyon rövid ideig voltak.Amikor a zsidókat kísérték az állomásra,a közel merészkedő kíváncsiakat a tisztek a pálcáikkal zavarták messzebbre.

2010. febr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:42

Egyetértesz a 15.25-ös íróval???Hisz azt is te írtad!!

Magaddal értesz egyet??

2010. febr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

"Erről az időröl csak olyanoknak lenne szabad beszélni,akik éltek akkor,mint én is."

Ez így van, de sajnos egyre kevesebben vannak az ilyenek, azok közül pedig még kevesebben akik interneteznek =) Én csak azt írtam le, amit nagymamám többször is mesélt, ő mindig nagyon szidta az oroszokat, hogy egy csürhe, a németeket nem. Azt azért nem hinném, hogy hazudott volna, miért tette volna?

Nem tudom, itthon mennyire volt elterjedt az angol WC, az igaz, hogy gazdag család voltak. De attól még a történet szerintem így utólag ugyanolyan vicces :D

2010. febr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ha lehet szorítkozzunk most csak a németekre és ne az oroszokra. Egyébként ilyen jellegű kérdés van feltéve oroszokról is.
2010. febr. 16. 20:27
 9/12 anonim válasza:
100%
Én sajnos a nagyszüleimet nem tudtam megkérdezni,mert meghaltak.De több öreget megkérdeztem,akik nem a németeket,hanem az oroszokat szídták és rettegteg tőlük.Volt olyan,akinek az öccsét agyonlőtték az oroszok,mert szőke,kékszemű volt,ami az oroszok szemében árja.Rengetek nőt megerőszakoltak,nem számított hány éves volt,lehetett kislány,vagy öregasszony.Állatok voltak a szovjetek
2010. márc. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 spectator ***** válasza:
100%

Nekem nem mesélték, én kamasz-fejjel átéltem mindent. A németekkel jóval kevesebb probléma volt, mert felsőbbrendűnek tartották magukat, és érezték, hogy ez kötelez. Egyetlen dologban nem ismertek tréfát: ha valaki veszélyeztette őket (L: partizánok). Nem tudok róla, hogy egyetlen embert is (a zsidók szomorú sorsát ne tekintsük) elvittek volna az utcáról, mint pl. az oroszok.

Ami az oroszokat illeti: nem véletlenül eltérőek a vélemények. A helyzet a következő volt: Az "első vonal" harcolt és ment előre. Ezt hívják szaknyekven kombattáns" seregnek. Ez után érkeztek fél-egy nap után az őket hajtó, fosztogató bandák, (sokszor magyarok oroszok vegyesen). Ezek még a saját bajtársaikra is rálőttek, ha megtorpantak, vagy visszafordultak. Na ő-tőlük aztán minden kitelt. Ezért más-más az emlékezet aszerint, hogy ki-kivel találkozott.

2014. febr. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!