Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetetlen a lélekvándorlás?

Lehetetlen a lélekvándorlás?

Figyelt kérdés
Lehetetlen az, hogy meghalunk,de aztán újra megtermékenyülünk, és újra kezdjük az életet, másként, nem emlékezve az előző életünkre.Vagy ez csak azért jött elő, hogy ne legyen rémisztő a halál, mert, hogy úgyis újra éledünk más formában...?De én ezt nem tartom annyira lehetetlennek, mint azt, hogy szellemként bolyongjunk a halál után.
2008. aug. 25. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem tudományos kérdés, tudományos eszközökkel sem cáfolni, sem bizonyítani nem lehet.

Egyébként meg ha belegondolsz biológiai halál esetén is maradnak belőlünk pl: kémai anyagok, amiket más élőlények használnak újra, de a lényeg, hogy te, mint személyiség megszűnsz létezni. Ez kb egyenértékű a "nem emléxünk előző életünkre", olyankor is kit érdekel, hogy mi marad belőlünk, ha ugyanúgy csak az anyag lép vissza a körforgásba, a "lélek" nem.

2008. aug. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Az élőlényeknek nincsen 'külső' lelke: ez ellenkezik az energiamegmaradás törvényével.

Ami lélek benned van, az belülről irányít - és az anyag természetéből következik a viselkedése.


Ez a 'lélek' természetesen nem is vándorol.

2008. aug. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
4%
hát ha létezik ez a lélekvándorlás akkor ideje lesz félni hitler és sztálin lelkétől, meg a több tömeg mészáros embertől.
2008. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%
De ha nem emlékszel semmire akkor mi vándorol? Az emlékeid, tapasztalataid vagy te magad, a személyiséged. Ha ez nincs, te sem vagy.
2008. aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

"Lehetetlen az, hogy meghalunk,de aztán újra megtermékenyülünk,"


Igen, ez lehetetlen, ugyanis a halál után viszonylag hamar elpusztulnak a testünk sejtjei, nem utolsósorban az oxigénhiány miatt, így a női testben lévő petesejtek sem húzzák sokáig. Még ha meg is termékenyülne egy petesejt abban a szűk időablakban, ami az agyhalált elválasztja a petesejtek halálától, kihordani akkor sem sikerülne már a gyermeket. Éppen ezért nem születnek gyermekek a nekrofil kapcsolatokból.


Vannak természetesen mondák ennek az ellenkezőjéről, nekem rémlik valami, hogy a templomos lovagrend alapítója elment háborúba, amire visszajött, meghalt a menyasszonya, de ő még úgyis rámászott a ravatalon, osztán kilenc hónap múlva kiemelhette az újszülött fiát a holttest hasüregéből, de ezt hajlamos vagyok inkább csak mesének tartani.

2008. aug. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ma ez már túlhaladott kérdés. Van egy magyar kutató, akinek sikerült bebizonyítania matematikailag a lélek létezését, és a lélekvándorlást. Meg egy csomó más dolgot is. Mint kiderült, egy rakás spirituális és paranormális gondolat, pl. Isten, reinkarnáció, telepátia, halál utáni lét, magából a materializmusból levezethető, egyetlen gondolatmenetben.


Itt lehet olvasni egy elég tömör leírást. Nem könnyű szöveg, de leírja a lényeget: [link]

2008. aug. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Isten az embereket biztosan nem eldobható papírzsebkendőnek teremtette. Nyilván jobbat alkotott.
2008. aug. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én hiszek a lélekvándorlásba. Hiszen mi értelme lenne annak ha csak 1x élnénk ha egy életbe kóstolhatnánk csak bele és mindezt miért? Azért h meghaljunk? Nem. A lélek azért van, hogy tapasztalatokat szerezzen és fejlődjön egy magasabb értelmi szintre. Sokan vannak aki tudnak mesélni az előző életükről. Akik meg nem emlékeznek rá azoknak jobb, hiszen csak felkavarná őket a múlt emlékei. Arról nem is beszélve milyen szőrnyű lenne ha tudnád, hogy haltál meg. Én pl: félek nagyon a tűztől, a robbanástól, pedig semmi ilyet nem tapasztaltam szerencsére. Ki tudja talán így haltam meg előző életemben? :S
2010. márc. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!