Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik országban mondják azt...

Melyik országban mondják azt ha egy lánynak pisilnie kell h, , megyek bepúderezni az orromat! "?

Figyelt kérdés
Több helyen is hallottam már és mondták a helyet is de nem emlékszem rá

2015. márc. 17. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Amerika
2015. márc. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bármelyik országban egy kulturált nő vendégségben, vagy nyilvános helyen nem mondja azt, hogy pisilni, vagy WC-re megyek. A mosdót keresi és rendbe akarja hozni a sminkjét.

Ezért vannak a vendéglátó helyek mellékhelyiségeiben tükrök, és sok helyet asztal is a vízcsap mellett.

2015. márc. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg abból a korból ered, amikor a nők még elsősorban púdert használtak sminknek. Én a reneszánsz kori (és későbbi) előkelő hölgyekre gondolok, akiknél a rang jele volt, ha minél halványabbak, sápadtabbak voltak, ezért erősen púderezték magukat. De ez nem országfüggő, szerintem az egész nyugati régióban szinte egyszerre jelent meg.


Manapság is a felsőbb körökben használják udvariassági fordulatként, sok országban. Kicsit humorosan meg gyakorlatilag bárki, bárhol.

2015. márc. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Franciaországban. "Je vais me repoudrer le nez" - Megyek bepúderozni az orromat, szó szerint.
2015. márc. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, angolban meg "I'm going to powder my nose."

Szó szerint. :))

2015. márc. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettetek!
2015. márc. 18. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!