Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Te milyennek képzelsz el egy...

Te milyennek képzelsz el egy örökmozgót? Perpetuum mobile?

Figyelt kérdés

Mielőtt elkezdődne a vita tisztáznám hogy nem az a kérdés hogy van vagy nincs meg hogy nem lehet stb!

Hanem hogy ki mekkorának vagy hogy képzeli el?

Milyen nagyságú lehet? Bonyolult gépezet vagy egy tök egyszerű kis valami?

Én elég nagynak mint egy 80nm2 körüli kockaház és elég bonyolult szerkezetnek képzelem el ami tele van mindenféle vezérlő elektronikákkal különböző meghajtó motorokkal generátorokkal akár szivattyúkkal és tartályokkal is. Szóval bonyolult gépezetnek.

És ti?



2015. márc. 22. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Miért, te hogy képzeled el a végtelent leírva, vagy a nullával osztást, vagy azt? Hogy a tyúk vagy tojás volt előbb? Hogy milyen egy fekete lyuk belsejében? Egy 1,5 protonos elemet?
2015. márc. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
85%
Én semmilyennek, mert odafigyeltem fizikaórán.
2015. márc. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Shai-Hulud ***** válasza:
86%

"Én elég nagynak mint egy 80nm2 körüli kockaház ... Szóval bonyolult gépezetnek."


Na jó, de EZ SEM örökmozgó, vagyis nem azt képzelted el.


Képzelj újra.

És megint újra, mert ez sem örökmozgó.

És akárhányszor elképzelsz valamit, AZ SEM lesz örökmozgó.


Vagyis nem tudsz elképzelni örökmozgót. :-D

2015. márc. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy az első miért lett lepontozva, pedig teljesen igaza van. Ami bizonyítottan nem létezik, azt hogy a túróba kéne elképzelni? Az örökmozgónál még a semmit is könnyebb elképzelni...
2015. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt az ezotériába kellett volna kiírni. Én sem értem miért pontozták le az elsőt, szerintem teljesen jó hasonlatok voltak.
2015. márc. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem hogy miért nem tudjátok elképzelni?

Muszáj egy egyszerű alpári példát hozni hogy megértsétek a kérdésem.

Mikor szűz voltál és soha nem sexeltél és nem láttál még p.inát sem, akkor mégis elképzelted hogy milyen lehet majd körülbelül a p.ina, meg a sex is! Tisztára mint az oviban!

Igen örökmozgót sem láttál még de biztos elképzelted már hogy nézhet ki milyen lehet körülbelül! De ezt csak azok az emberek képzelik el akit kicsit is foglalkoztat ez az örökmozgó téma! Nyilván Józsi bácsit a tanyán aki csak a jószágokat neveli nagy valószínűséggel nem foglalkoztatja ezért el sem képzeli.



Szóval még egyszer a kérdés: Nem azt kérdeztem hogy létezik vagy sem, meg hogy a fizika törvénye meg stb.

Ezt a részt már ismerjük és 1000 ember fogja ide leírni ugyanazt más szavakkal.


Hanem hogy a te képzeletedben hogy néz ki az örökmozgó? Mihez tudnád hasonlítani? Stb stb stb

2015. márc. 22. 18:33
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem jó a hasonlat, mert pina és sex az LÉTEZIK, nem úgy, mint az említett "tárgy", bár én fogalomnak mondanám inkább. Egy létező dolgot el tudsz képzelni, mert azt nem gondolod, hogy a pina egy 5lábon járó nyálkás szörnyeteg ami furcsa hangokat hallat, mert tudod, hogy anyukádnak is van, tehát valami fogalmad van róla. Egy perpetuum mobiléről nem lehet elképzelésed, mert nincs, ennyi erővel elképzelhetsz egy örök életű tápellátásra nem szoruló csillámfaszlámát kaki hajt egy mókuskereket.
2015. márc. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy hülye kérdéssel megint több a Gyakorin...
2015. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tengor ***** válasza:
Én olyannak képzelem, mint a becsületes politikust. Egyesek állítják, hogy létezik, viszont a többség egyetért abban, hogy bizonyos körülmények miatt nem létezhet.
2015. márc. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én értem a kérdésed, és szerintem ez még lehet értelmes kérdés is... csak nem itt.

Szerintem ez az ezotériára való.

2015. márc. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!