Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kell készíteni Mágneses...

Hogyan kell készíteni Mágneses generátort? (Magnetic Generator)

Figyelt kérdés

Utóbbi időben elkezdtem utána járni a mágneses generátor témának, de semmi konkrétat nem találtam. Ezért aki ide írni akar ne olyan címet adjon ahol reklámoznak könyveket meg mit tudom mit, hogy vegyem meg mindössze ....$-ért. Konkrét rajzok, leírások érdekelnek. Minek mekkorának kell lennie, pontos elhelyezés, pólusok hogy állnak, milyen anyagok lettek felhasználva.

Nem kell hogy műszaki rajz legyen, egy kézzel rajzolt móricka rajz is jó, csak tartalmazza a fontos adatokat.


2010. febr. 17. 17:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Minden áramot termelő generátor mágneses. Olyan nincs ami nem.Egy kerékpárdinamó is generátor, méghozzá állandó mágnest forgat egy tekercsen belül. A nagy áramtermelő generátorok természetesen nem mehetnek állandó mágnessel hanem elektromágnest forgatnak
2010. febr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

"Konkrét rajzok, leírások érdekelnek. Minek mekkorának kell lennie, pontos elhelyezés, pólusok hogy állnak, milyen anyagok lettek felhasználva."


Egy gimnáziumi szintű fizika tankönyv villamosságtani fejezetei alapján ezeket mind ki lehet számolni. Szerezz be egy ilyet. Hogy minek mekkorának "kell" lennie, az attól függ, mit akarsz csinálni vele.

2010. febr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Hát hogy mit akarok... Nagyjából egy ilyet http://www.youtube.com/watch?v=_xsRofuJxE0

Ahogy a videóból ki lehet venni ugyan úgy van felrakva az összes kis mágnes. Nekem is vannak kis mágnesek, feltettem őket és odatartottam egy nagy hangszóró mágnest, mégse történt semmi. Egyenlőre elég lenne ha egyenáram termelése összejönne, ha csak ez a kicsi verzió annak is örülnék. Utána gyártanék nagyobbat és a világítás utána ingyen lenne. ;)

Am fizikából négyesre érettségiztem, villamos gép- és berendezési technikus az alap szakmám. Tisztába vagyok azzal hogy működik egy generátor. Viszont azt nem tanítják az iskolákban hogy lehet ilyen gépet készíteni ami szinte kimeríthetetlen energiát biztosít. (Mivel a nagyokosak nem akarják ezt elfogadni, meg ott van a benzinpiacnak és egyéb környezetszennyező sok pénzbe kerülő dolog aminek annyi lenne, és lenne ám gazdasági válság) Persze fizika törvényeit nem szegjük meg. Nem termelünk több energiát mint amit befektetünk. Természetesen van veszteség, gyengülnek a mágnesek. Teljesen ki is merülnek úgy 300-400 év alatt.

2010. febr. 18. 08:19
 4/17 anonim ***** válasza:

"Hát hogy mit akarok... Nagyjából egy ilyet http://www.youtube.com/watch?v=_xsRofuJxE0"


Az ott bemutatott vicces kis készülék két részből áll. Egyrészt egy generátorból (ami egy motor, ugye, csak fordítva használva), másrészt a rá rakott korongból, amin mágnesek vannak. Ennek a korongnak és mágnesnek csak erőátviteli szerepe van, semmi köze az áramfejlesztéshez. Ami itt látszik, az egy KÉZZEL HAJTOTT generátor, azért forog, mert az ügyesen elhelyezett mágneseket egy másik mágnessel mozgatják kívülről. Egyszerűbb lenne kézzel forgatni, alkalmasint egy gyorsító fogaskerék- vagy ékszíj-áttétellel.


"Ahogy a videóból ki lehet venni ugyan úgy van felrakva az összes kis mágnes. Nekem is vannak kis mágnesek, feltettem őket és odatartottam egy nagy hangszóró mágnest, mégse történt semmi."


Persze, mert három eset lehetséges.

1. A bemutatott videó teljes egészében hamisítvány, és motor forgatja a korongot,

2. Ugyan tényleg a kézben lévő mágnes forgatja a korongot a mágnesekkel, de ezt úgy érik el, hogy a kézben lévő mágnes egy elektromágnes, és a képen nem látszó forrásból vezérlik, váltakozó mágneses térrel mozgatja a korongot,

3. Ügyesen vannak elhelyezve a mágnesek, úgyhogy a kézben lévő mágnes kisebb mozgatására is jól reagálnak. Bár érdekes, hogy miért csak 2-3 másodpercig mutatja az állítólagos "áramfejlesztést" a film, miközben a youtube-ra tíz perc fimet minden további nélkül fel lehet tölteni...


Szóval csalás az, hogy itt "szabad energiáról" van szó, ez egy túlmisztifikált bemutatása egy egyszerű kis egyenáramú generátor használatának.


"Egyenlőre elég lenne ha egyenáram termelése összejönne, ha csak ez a kicsi verzió annak is örülnék."


Akkor felejtsd el a korongot és a sok kis és az egy nagy mágnest: ott van a motor. Azt lehet használni generátornak, valamivel forgatni kell.


"Utána gyártanék nagyobbat és a világítás utána ingyen lenne. ;)"


Soha nem lenne ingyen a világítás, mivel az energia nincs ingyen. Még a napenergia sincs ingyen, mert a napelemek is pénzbe kerülnek.


"Tisztába vagyok azzal hogy működik egy generátor. Viszont azt nem tanítják az iskolákban hogy lehet ilyen gépet készíteni ami szinte kimeríthetetlen energiát biztosít."


Mivel ez átejtés, csalás.


"Természetesen van veszteség, gyengülnek a mágnesek. Teljesen ki is merülnek úgy 300-400 év alatt."


A mágnesek lemágneseződnek, de nem ez a vesztség, hanem az, hogy állandó mágnessel, ha nem mozgatják, nem lehet mozgó mágneses teret létrehozni, és így áramot sem lehet fejleszteni. A veszteség ott van, hogy az állandó mágnest mozgatni kell.

2010. febr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ezen a videón szét is szedi darabokra hogy nincs valóban a mágnesem miatt forog a kerék, nincs külső energia forrás.

http://www.youtube.com/watch?v=u5lXNpOnurw&feature=related

Akit nagyon érdekli talál riportokat és cikkeket is.

Viszont egy konkrét leírás sincs hogy kell megcsinálni :@

2010. febr. 19. 11:27
 6/17 anonim ***** válasza:

"Ezen a videón szét is szedi darabokra hogy nincs valóban a mágnesem miatt forog a kerék, nincs külső energia forrás."


Ebben az esetben viszont figyelembe kell venni hogy a mágnesek, különösen, ha szembefordítják őket állandóan, lemágneseződnek idővel.


Ne hidd azt, hogy ehhez évek kellenek. Terhelés alatt gyorsan lemágneseződnek. Van itt terhelés? Nincs, a "motor" önmagát forgatja, nincs hasznos erőkifejtés. Terhelés alatt (és nem sok terhelést bír egy ilyen játékszer) gyorsabb a lemágneseződés, néhány nap vagy hét. Egy jó erős, pl. nióbium mágnes viszont drága, több ezer Ft. Most gondolj a villanyszámlára és arra, hogy egy ilyen motor az élettartama néhány órája vagy napja alatt hány kWh energiát termel.


Ha jól van megépítve a motor, 10-20-szor annyiba kerül a mágnes, mint amennyi hasznos energiát "termel". Ha rosszul, akkor az arány is rosszabb. Sajnos a fizikában nincs ingyenebéd.

2010. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Am nem azért nyitottam ezt a topicot hogy azon vitázzunk, meg lehet e építeni vagy sem, hanem azok írjanak akik tudják hogy kell megcsinálni!!!! -.-'
2010. febr. 19. 12:37
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

"Am nem azért nyitottam ezt a topicot hogy azon vitázzunk, meg lehet e építeni vagy sem, hanem azok írjanak akik tudják hogy kell megcsinálni!!!!"


Értem, szóval azok válaszát várod, akik megépítettek valamit, amit nem lehet megépíteni. Garantáltan sok konstruktív válasz lesz.

2010. febr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
2010. febr. 19. 23:00
 10/17 anonim ***** válasza:

Az ausztrál "feltalálók" sohasem bizonyították tudósok előtt a gépük működőképességét (a kisfilmen is elhangzik). Az, hogy 2-3 üzletember esküdözik, hogy működik a cucc, nem jelent semmit.


A neten szétnézve úgy látom, kb. 6 éve kering ugyanez a híradófelvétel.


Az interneten több tucat olyan oldal van, ami ezzel és hasonló felvételekkel arra akarja rávenni az olvasót, hogy rendeljen egy 50 vagy 100 $-os csomagot a Magniworktől. Erre megy ki az egész.


Kétségtelenül működik: hiszékeny emberektől pénzt áramoltat a "feltalálók" felé.

2010. febr. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!