Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a megoldás ezekhez a...

Mi a megoldás ezekhez a feladatokhoz (IQ teszt)?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2015. márc. 27. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
36-osra B-t mondanám.
2015. márc. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Bocs, de te a saját IQ-dat méred, vagy a közösségét?


Ha csalni akarsz, akkor sokkal egyszerűbb Photoshop segítségével kijavítani a 99-es eredményedet 199-re. Ügyelj, hogy azonos betűt használj.

2015. márc. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem értelek, de komolyan.


Kitöltöttem egy IQ tesztet online, amit sokan ajánlottak, persze tudom, hogy a neten lévők közül egyik sem hiteles.


40 perc állt rendelkezésemre, 40 kérdés volt, ezt a kettőt a végén elcsíptem, gondolkodtam, de nem tudtam rájönni a megoldásra, ezért nyomtam egy print screen-t.

Miért? Szerintem nem nehéz kitalálnod, csak gondolkozz egy picit, kérlek!

Nem jöttem rá a megoldásra, találomra kiválasztottam egyet mindkettőnél, de gondoltam, hogy utána megkérdezem az itteni embereket, hátha rájönnek, és vannak olyan kedvesek és elmagyarázzák.


Biztos furcsa lehet, hogy nem csalás áll a háttérben.

2015. márc. 28. 01:13
 4/9 2xSü ***** válasza:
88%

Az intelligencia egyik velejárója a kíváncsiság. Ha egy magasabb IQ-val rendelkező ember nem tud megoldani egy logikai feladványt, akkor nem nagyon hagyja nyugodni.


===== 36. =====


Az ábrák nézhetnek balra, jobbra, felfele. Minden sorban és minden oszlopban egy irányultságból csak egy van.


Egy adott irányultságból – balra, jobbra, fel – tehát 3-3 van. Ebből a leghosszabb az egyikben sötét, a másikban világos, a harmadikban közepes. A közepes is ugyanígy. A rövid is.


Tehát a hiányzó alakzat:

Balra néz, a leghosszabb csík sötét, a 2 egység hosszú csík közepes, a legrövidebb csík világos, tehát az F a megoldás


===== 39. =====


Itt két dolog történik egyszerre. Egyrészt a jelek vándorolnak. Ebből:

123

456

789

ez lesz:

912

345

678


Gondolom ez érthető.

Viszont nem csak vándorolnak, de közben a jelek maguk is megváltoznak. Az X-ből O lesz, az O-ból háromszög. A háromszögből X.


Tehát a bal felső mátrix bal felső alakja X. Ebből a középső felső mátrix középső felső alakjában egy O lesz, illetve a jobb felső mátrix jobb felső alakzatában egy háromszög.


Ergo az alsó sor második:

XXO

OXH

HHO

Toljuk el eggyel:

OXX

OOX

HHH

Váltsunk alakzatot:

HOO

HHO

XXX

Tehát a B a helyes.

2015. márc. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszodat és a magyarázatot! :)


Elég kemény..:)

Egyébként, ha nem gond, feltennék egy kérdést ide kommentbe.


Tervezem, hogy májusban elmegyek egy igazi Mensa IQ tesztre. Erre lehet gyakorolni? Vagy pont az a lényege, hogy ne gyakoroljak?


Egyébként a dán online IQ mérő szerint 133 lett az IQ-m, tudom, hogy az online tesztet közül egyik sem megbízható, de így érdemes elmenni és megpróbálni az igazit?

2015. márc. 28. 10:18
 6/9 anonim ***** válasza:
A B-t is lehet indokolni. Mindegyik sorban van egy 90°-os és egy 180°-os fordulat. A harmadik sorban csak 90°-os volt, ezért 180°-osnak kell következnie. A leghosszabb csík színe erre is stimmel.
2015. márc. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 2xSü ***** válasza:
100%

> Tervezem, hogy májusban elmegyek egy igazi Mensa IQ tesztre. Erre lehet gyakorolni? Vagy pont az a lényege, hogy ne gyakoroljak?


Az intelligencia az a fajta problémamegoldó képesség, mikor úgy oldasz meg egy problémát, hogy nem ismered a megoldásához vezető lépést, receptet. Neked kell kitalálni a probléma mibenlétét, és a megoldáshoz vezető utat. Ilyen módon gyakorolni rá nem igazán lehet, és nem is érdemes. A hivatalos teszt tényleg nagyon hasonlít a dán tesztre. Ugyanúgy számok, betűk, szavak nélküli 3*3-as mátrixok vannak, ahol a jobb alsót kell kiválasztani ha jól emlékszem ugyancsak 8 lehetséges választás közül.


Amivel rá tudsz gyúrni az az, hogy kiegyensúlyozottan, kipihenten érkezel, ne legyél éhes, fáradt, stresszes. A teszt során használd ki az időd, válaszolj minden kérdésre, akkor is ha nem vagy biztos az idő leteltéhez közeledve a válaszban.


> Egyébként a dán online IQ mérő szerint 133 lett az IQ-m, tudom, hogy az online tesztet közül egyik sem megbízható, de így érdemes elmenni és megpróbálni az igazit?


A dán teszt amennyire én tapasztaltam egész pontosan mér. De minden tesztnek van szórása, illetve a te teljesítményednek is van szórása. Lehet, hogy a hivatalos teszten 127-öt érsz csak el, de lehet, hogy 139-et. (Hozzá kell tenni a hivatalos teszt nem konkrét értéket ad meg eredményként, hanem sávokat.) Tehát elképzelhető, hogy nem éred el a Mensa szintet, de az is lehet, hogy igen. Mindenesetre ezen eredmény alapján komoly esélyed van rá.


Én azt mondom, mindenképpen megér egy próbát. A teszt ára nem csillagászati összeg, kb. pár korsó sör, vagy egy éttermi vacsora ára. És még ha nem is ütöd meg a Mensa szintet, akkor is kapsz egy oklevelet, amiben ott a hivatalos eredményed, ami még mindig jobb, mint az emberiség 90%-a.

2015. márc. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 2xSü ***** válasza:
100%

#6: A forgatást tekintve valóban lehetne ilyen szabály, forgatottságot nézve egzakt ez is. Viszont a kis, közepes téglalapok színéről ez a logika nem működik, vagy extra, tulajdonképpen önkényes kiegészítés szükséges hozzá (Hogy a felfele mutató és a lefele mutató ábrákat közösen kell kezelni.)


Illetve egy IQ tesztnél általában az szokott történni, hogy bemutat a teszt egy logikát, és azt nézi, hogy azt a logikát mennyire vagy képes felismerni akkor, ha különböző tulajdonságok alapján többszörösen kell alkalmazni, vagy más-más tulajdonságok esetén tudod-e kombinálni a már megmutatott logikát. Ebbe a sorba is jobban belepasszol az F válasz, mint a B.


Ez kicsit olyan, mint az 2,4,6,8,… sorozat, ahol a 10 sokkal kézenfekvőbben következő elem, mint mondjuk a 12. Ez utóbbi is indokolható, hiszen a sorozat csak páros számokat tartalmaz, de itt esetleg egy önkényes szabály is bevezetésre kerül, mondván egyik szám sem tartalmaz 0-át.

2015. márc. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hálás vagyok, amiért e hasznos dolgokat leírtad, köszönöm szépen!
2015. márc. 28. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!