Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Evolucionisták! Ezt mivel...

Evolucionisták! Ezt mivel magyarázzátok?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet az embernek lelkiismerete? Ha a darwinista magyarázatot vesszük, amely szerint állatok vagyunk, semmi többek, hogyan érezhetünk sajnálatot még egy jelentéktelen állat halála miatt is? Miért van bűntudatunk, ha gyilkolunk? Egy kutyának vagy bármilyen ragadozó állatnak van bűntudata, ha öl? Nincs! Ha mi csak állatok vagyunk, miért nem mondható el ugyanez rólunk? Sokan vannak, akik képtelenek embert ölni, még ha a haza védelme érdekében is kellene ezt tennie, ismerek olyan embereket is, akik még egy nyulat vagy csirkét sem tudnának megölni, ezt mégis mivel magyarázzátok?

2015. márc. 30. 13:05
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
90%

Ugye te sem gondolod komolyan, hogy évtizednyi biológia, antropológia, stb... tudományág hiányosságait 3 sorban feltárjuk neked?


Ha még is egy mondatos választ akarsz: Van egy fejlett agyi kapacitásunk és intellektusunk, ami alaposan megkülönböztet minket a többi állatól, ellenben rendkívül sok vonásunk nagyon is állati vagy állati eredetű. Ezeknek tételesen utána tudsz nézni antropológia és kulturális antropológia témakörben.


Ha most azt hiszed, hogy ú de jól megcáfoltad az evolúciót jelzem csak annyi történt, hogy kiderült hány könyvet nem olvastál el.

2015. márc. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
86%
a lelkiismeret fejleszthető, mint az izom. nekemnincs sok mellizmom, de ha folyamatosan erre gyúrnék, lenne. ne mond, hogy egy kutyának nincs lelkiismerete. ezek szerint nincs kutyád. bizony, pontosan tudja egy jól nevelt kutya is, hogy mit szabad, és mit nem. pontosan tudja, mert látszik rajta, ha tilosban jár, látszik rajta, ha tudja, hogy olyat tesz, amit nem lenne szabad. más a lelkiismerete egy kanibálnak, és más a lelkiismerete egy shaolin papnak. te sajnálod, ha véletlenül eltaposol egy csigát, vagy egy gilisztát? vagy elütsz a szélvédőddel egy legyet? vagy véletlenül lenyelsz egy muslicát? sokak szemében ezek halálos bűnnek számítanak, MERT MÁSHOGY FEJLŐDÖTT A LELKIISMERETE.
2015. márc. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%

A lelkiismeret kizárólag a nevelésböl jön, és ezért van más-más kultúrában az emberknek más miatt lelkiismeretfurdalásuk.


Az ember már régen nemcsak biólógiai, hanem társadalmi lény is, aki éppen emiatt sok szabályt kellett, hogy felálllítson, mert ezek hiányban nem lenne lehetséges egy feljettebb társadalom létrejötte illetve fenntartása.


Az állatoknál erre nincs szükség, és ezért nem alakult ki a lelkiismeret. (De az emberrel mindennap együtt élö állatok - kutya, macska - igenis alakítanak ki egyfajta lelkiismeretet és képesen lelkiismeret-furdalást, büntudatot is érezni)

2015. márc. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%
Honnan veszed, hogy a gyilkosnak bűntudata van az után, hogy ölt? És azt, hogy az állatok nem éreznek sajnálatot?
2015. márc. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
16%

A lelkiismeret fontos dolog. Az élő ember nem állat, nem növény, nem ásvány. A tudatállapota más, mint az előbbieknek. A lelkiismeret kifejezésen is érdemes eltöprengeni: lélek ismeret, gnózisz.

A legvadabb,- embert állatnak mondó lény- is érzi, hogy VAN különbség, ha embert öl (véletlenül), vagy ha rátapos egy hangyára (véletlenül).

Az más, hogy nem vallja be, (főleg itt a gyk-n.)

De érzi. Ha nem érezné: morális hulla lenne, akkor sem állat, hanem morális hulla ember-sejthalmaz. Az állatok ártatlanok, egy oroszlán nem bűnös, ha levadászik egy gyönyörű gazellát. Az ember megromlottságában nem állat lesz, hanem démonikusan gonosz. (és aki ezt lepontozza, azért teszi, mert érzi, hogy igaz)

2015. márc. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
"A lelkiismeret kizárólag a nevelésből jön" - mint ahogy a beszéd, a beszédértés is (ezek szabad erők, nem öröklődnek)
2015. márc. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
8%

@3


"Az ember már régen nemcsak biológiai, hanem társadalmi lény is.."


Egész pontosan a tudomány mai álláspontja szerint az ember biológiai, pszichés, társadalmi és spirituális lény egyszerre. A kortárs pszichológia már nem tudja megkerülni a spiritualitás kérdését. (Bár tény az is, hogy egyelőre nem igazán tudja, mit is kezdjen vele.)


Pont a lelkiismeret az egyik olyan terület, melyről azt mondja a pszichológiatudomány, hogy önmagában sem az agyműködés, sem a pszichés fejlődés, sem a szocializáció, de még ezek hármas együtthatása sem indokolja. Létezése és működése nem képzelhető el a spirituális dimenzió nélkül.


Mindezt persze a különböző vallások a saját szimbolikus nyelvezetükön már több ezer évvel ezelőtt megfogalmazták.

2015. márc. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
(#3 Az ember az emberré levést az embertől tanulja. A függőleges testhelyzetet sem venné fel, ha nem lenne közelében ember és állatok nevelnék, emberi nyelven beszélni sem tanulna meg -ha az első években nem tanul meg.)
2015. márc. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
0%
7-es igaz, és vegyük hozzá: a beszéd tanulás sem értelmezhető a fizikai organizmusból. Az első 20-30 szó: nem lehet megmagyarázni neki, mégis érti, tudja a 2 éves - intuitíve tanulja az anyanyelvét - Csak azért lehet, mert embernek született és szívében a világ világossága :)))
2015. márc. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
6%

...hány könyvet nem olvastál el írja az egyik hozzászóló.


A baj ezekkel a könyvekkel csak az, hogy egy idö után elavulnak.


Én még azt tanultam az alapiskolában, hogy a neandertáli ember az ösünk volt. Most már ezt régen megcáfolták.


Tehát hiába magoltam be a tananyagot. :D

Bevallom kitünöt kaptam belöle, felmondtam a tanáromnak azzal a megjegyzéssel, hogy én ezt nem tudom elhinni. Bólinott egyet. Rám nézett, és nem szólt semmit sem és beírta a kitünöt, söt a bizonyítványba is.


A rendszerváltás után tudtam meg, amikor beszélgettem egyes volt tanáraimmal, hogy ök sem hitték, de ez volt a foglalkozásuk :D

2015. márc. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!