Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért tiltották be Magyarorszá...

Miért tiltották be Magyarországon a boncolások látogatását?

Figyelt kérdés
Én úgy hallottam,hogy 2 orvostan hallgató követett el valami hatalmas nagy bűnt,amiért ki is rúgták őket..vagy valami hasonló.
2010. febr. 18. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs betiltva iskolai társaságal lehet menni előzetes bejelentkezés kell,egyébként börtönt is lehet látogatni.
2010. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt a legkönnyebb:D
2010. febr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nos, iskoláknak lehet, ha ők orvostan hallgatók, vagy egyéb egészségügyi iskolába járnak, de mint "külsős" személyt nem engednek be,még kérésre sem. Lehet, hogy csak lustaságból, vagy nem tudom.
2010. febr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
igazából csoportok is csak "fű alatt" mehetnek boncolásra. én orvosis vagyok és szerintem nem való a nagyközönség elé. oké, preparátumok, amik emberből készültek még esetleg igen, a jobb megértés miatt, de egy boncolás nagyon más. felkavaró lehet, meg azért anak az emberi méltóságra és nem arra van a boncolás, hogy idétlen diákok élcelődjenek rajta. ráadásul felajánlott testek csak az egyetemeken vannak, egy kórházi boncolásnál a halott nem járul hozzá, többnyire a hozzátartozók sem.
2010. febr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A boncolás nem színház, legyen az anatómiai boncolás (preparálás), hát még a kórboncolás. Tapasztalatból mondom, hogy aki idő előtt (lsd. gimnázium) megy el boncolásra, mert pl.: orvos szeretne lenni, azt gyakran "elundorítják" a pályától! Ezért vannak az egyetemeken nyílt napok!
2010. dec. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!