Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy fiatal, friss...

Szerintetek egy fiatal, friss diplomás orvosnak érdemes elvégeznie másoddiplomának az ápolás és betegellátás szak dietetikus szakirányát?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az orvosin tanítanak rengeteg mindent, többek között az egészséges táplálkozást is, de szerintem a dietetikus szakirányon 4 évig szinte csak ezt tanítják... és orvosi szempontból azért elég fontos a táplálkozás, étkezés. Nyilván ezt a dietetikus szakon jóval részletesebben oktatják. Érdemes egy orvosnak ezt megcsinálni másoddiplomaként?

2015. ápr. 10. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezen más én is gondolkodtam:) Szerintem 4 (nem csak 3?:) évet felesleges erre "pazarolni". Inkább valami dietetikai továbbképzés lenne jó, de nem tudom, az van-e.
2015. ápr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs orvosoknak dietetikai továbbképzés nem véletlenül külön hivatás a dietetikusi. Érdemes belefogni ha érdekel.
2015. ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez így hülyeség.... Sok szakmának így pl az orvosoknak is van 2 éves jogi továbbképzés, hiába külön szakma a jogász, és bár nem lesz jogász ettől a 2 évtől, de kap egy oklevelet, hogy van némi köze az orvosi joghoz. Így értettem. Nem úgy, hogy fél év alatt az orvos dietetikussá avanzsál.
2015. ápr. 12. 13:32
 4/6 anonim ***** válasza:
De értsd meg,hogy ez nem orvosjogi - egészségügyi jogi 2 éves szakirányú továbbképzés. Ez 4 év kemény munka és nincs olyan,hogy továbbképzés orvosoknak. Amivel max rövidítheted a dietetikai képzés azok a tárgyak elismertetése amiket tanultál az orvosin.. ennyi. Hivatalosan nincs ráképzés dietétikából orvosoknak viszont van 4 éves levelező képzés dietetikus szakon ahol pl a rezidensi éveid alatt tanulhatsz dietetikát. Vagy előbb legyél dietetikus utána orvos ( volt aki így csinálta)
2015. ápr. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem te nem érted még mindig. Először is nem rólam van szó, nem is írtam semmit, ami erre utalna. Ismétlem, nem olyan képzésre gondolok, amitől az orvos dietetikus lesz, mert nyilván, ahhoz el kell végezni a szakot. Simán egy olyan képzésre, ahol kap némi dietetikai plusz tudást. Ennyi. Ha pedig azt hiszed, hogy az orvosoknak nem kell továbbképzésekre, tanfolyamokra járni, akkor eléggé el vagy tévedve, már ne is haragudj. Nem csak, hogy vannak nekik tanfolyamok, el is kell végezni egy csomó továbbképzést, mert nem folytathatja a munkáját, ha X év alatt nincs meg adott számú kredit.
2015. ápr. 13. 21:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Értettem mit akartál csak épen te beszélsz össze vissza.. igen tudom 5 évente krediteket kell gyűjtsön az orvos továbbképzések keretében.

Ismétlem NINCS színtiszta DIETETIKAi továbbképzés orvosoknak.. pedig lehetne, de még nem láttam,hogy szerveztek volna.. olyan továbbképzések viszont vannak ahol egy-egy betegséghez kapcsolódóan adnak elő dietetikusok orvosoknak (ilyenen magam is voltam előadó).. de ez édes kevés ahhoz amit te gondolsz,hogy érdemes lenne.


Másodszor a kérdésben másoddiplomás képzésről beszélsz ennek lehetőségét is leírtam.. ennyi van....


Te magad fogalmaztad így meg: Érdemes egy orvosnak ezt megcsinálni másoddiplomaként?


S nem mondtam,hogy rólad van szó neked válaszoltam.. nem az érintettnek,mert nem ő tette fel a kérdést.....

2015. ápr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!