Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Üdv a minap a kutyám kiásott...

Üdv a minap a kutyám kiásott egy gombot a kertből amire már rájöttem a Wikipédiából, hogy a gombra E pluribus unum van írva ami Egyesült Államok nagypecsétjén is szerepel. Hogy kerülhetett ide?

Figyelt kérdés

Egerben lakom esetleg a világháborúk idején voltak erre amerikai tisztek ?


[link]



#hadsereg #régészet #világháború E pluribus unum #Egyesült Államok nagypecsétje #sokból egy
2015. ápr. 14. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Egerben sok a hagyomanyorzo katonai rendezveny, van egy sajat torok kori csapatuk, de gyakran vannak meghivott vendegek kulonbozo korszakokbol. Nem lehet, hogy ez valami ilyesminek a hagyateka?
2015. ápr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
100%
Amerikai hadsereg, 1902-től biztosan ezt használták az egyenruhák gombján, lehet II. világháborús. Ebayen 4-7 €-ért adják darabját, kortól, állapottól függően.
2015. ápr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

II.VH alatt ott nemigen járt amerikai katona.

Ha nem 1919-ben Bandholz valamelyik katonája kóborolt oda és hagyta el, vagy valaki németországból mentette át 45 után, akkor szerintem újabb keletű, mint gondolnád és talán ők a hunyók:

[link]

2015. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat, nem hiszem, hogy ilyen katonai rendezvény hagyatéka lenne az udvaron került elő egy tuja alól, a szomszéd mesélte régebben hogy orosz katonák annak idelyén jártak az utcába és nem messze figyelték is a célpontokat távcsöves puskával. Azért gondoltam, hogy esetleg egy Amerikai tiszt egyenruhájárol szakadhatott le a gomb.
2015. ápr. 14. 19:44
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
100%
Lehetséges, csak második vh. idején ott amerikai nemigen járt. Szerintem valami indirekt módon került oda.
2015. ápr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!