Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy kérdés Hitlerről és az...

Egy kérdés Hitlerről és az evolúcióról?

Figyelt kérdés
Ugye Hitler az ária népcsoportot szerette volna elterjesztani a földön, az olyan típusú emberet akinek kék szeme van szőke hajjal, fehér bőre, és csak ez. De ő neki magának barna haja volt és szerintem a szeme sem volt kék, néztem róla régi felvételeket és nem úgy tűnt mint akinek szőke a haja és kék a szeme. Szerintem sötét. Kérdésem, hogy miért az árija kék szemű szőke hajú embert tartotta felsőbbrendűnek ha Ő maga nem volt az? Én ha a helyében lennék olyan jelzőkkel illetném a felsőbbrendű megfogalmazást, amilyen vonásaim nekem vannak. Nem pont az ellentétét. Nekem számomra ez így nem logik, miért tehette ezt? Az áriák voltak a náci németországban amintakép de Hitler nem volt olyan mint aki árija.

2015. ápr. 15. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Az áriát a Placebo Domino, meg a Netrebkó énekeli.
2015. ápr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szövegértelmi fogyatékos vagy troll :D Menj az ezó kategóriába, ott lesznek hozzád hasonlók...:) Értelmes válaszokra tövábbra is várok!
2015. ápr. 15. 18:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekem, az ária az danolás a zoperába. Amire te gondóni vélsz, az az ÁRJA! Nem mindegy! :-DDD
2015. ápr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
akkor az :D Bocsi! először jól írtam pedig :D álmos vagyok :)
2015. ápr. 15. 18:24
 5/10 A kérdező kommentje:
és kíváncsi
2015. ápr. 15. 18:24
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Valószínűleg nem magából indult ki, mivel nem csak 2000 hívet akart - hanem az átlag németből. Az meg ilyen.
2015. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hitler elsősorban politikus volt és annak remek. Annak idején hatalmas tekintélye volt.

Sajnos minden téren megpróbálják lejáratni, pedig jobb lenne az igazsághoz ragaszkodni. Ne képzeld, hogy mentegetni akarom, mert szörnyű tett volt a háború kirobbantása, a faji törvények és a többi, de éppen ezért nem lenne szabad a személyét misztifikálni, hiszen éppen az benne a legszörnyűbb, hogy egy tehetséges ember mire képes.

Hitler eléggé antiszemita volt alapból, de korántsem érdekelte őt a fajelmélet annyira, mint ami végül kisült a dologból.

Szokták mondani, hogy demagóg módon szónokolt, megnyert mindenkit, jobb és baloldalt egy időben, mindenkinek azt mondta, amit hallani akart.

Teljesen igazad van az árja fajjal, ez pártprogram volt, Hitler többször tréfálkozott rajta. Például Gallandnak, aki vadászrepülő ász volt 104 légi győzelemmel, vagy a vetélytársa Mölders, akik szintén fekete hajúak voltak és Hitler rájuk kacsintott, majd nevetve mondta, hogy - na de hol vannak a szőke, kék szemű germánok? - Mindkettőt kedvelte és külön kitüntetéseket kreált nekik, Vaskeresztet kardokkal, gyémántokkal.

Végeredményben el lehet mondani, hogy nem lehet mindent teljes egészében Hitlernek tulajdonítani, sőt. Még a sikeres húzásait, vagy a balfogásait is nagy részben másoknak köszönheti, hiszen mások információi alapján hozta döntéseit, ő maga sem mérnök, sem diplomata, sem vezérkari főtiszt nem volt soha, de még hivatalnok sem, ezért mint a legtöbb államfő, erősen támaszkodott a beosztottjaira.

Amíg meg nem választják kancellárnak, mindent annak érdekében tesz, aztán meg fut vele a szekér. Nem azt állítom, hogy semmi köze nem volt a faji kérdésekhez, de nem érdekelte annyira, amint azt manapság beállítják. Még a Mein Kampf is propaganda mű, amit a börtönben ír és ezzel terjeszti ki befolyását, mert sokakat megnyer vele.

Minden hatalmi gépezet bonyolult, érdemes tanulmányozni a fasiszta főemberek, Göring, Himmler, Göbbels, Ribbentrop, Heydrich, Kaltenbrunner életét, a hivatalok hatalmi pozícióit és a III. Birodalom történetét.

Kár, hogy Hitlert fanatikus őrültnek, vagy félbolondnak állítják be, amit nyilván azért tesznek, hogy nehogy valaki csodálja, vagy tisztelje, amint sajnos van is néhány követője. Így viszont elsikkad az, hogy manapság milyen veszélyes lehet egy-egy politikus, nem lehet igazából tanulni az eseményekből, ami kár, mert potenciálisan ismétlődhet a történetből valami.

2015. ápr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
87%

Azért hozzátenném, Hitler valószínűleg valóban nem volt őrült, de egészséges pszichéjű ember sem.

Hajlamos volt a dührohamokra és ilyenkor a teljesen irreális döntésekre, paranoiára, főleg, amikor már szorult a szövetséges hurok. Akkor már sok olyan lépése volt, melyek stratégiai öngyilkosságnak minősülnek.

Lehet, hogy jó tömegirányító politikus volt, de közel sem olyan jó stratéga és tanácsadói körében sem objektíven választotta ki azt a réteget, akire hallgatott és akiben bízott.

2015. ápr. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 berniee válasza:
Talán mert ritka és ezért bár nemtudom:)
2015. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
utolsó, akkor sem logikus. főleg, ha ritka, a nép többsége az elmondása alapján alsóbbrendűnek érezte volna magát :)
2015. ápr. 16. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!